Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yıkık dökük evde yaşam mücadelesi

Ayaş'ta yaşayan 68 yaşındaki Nihade Köken'in dramı yürek burkuyor. Tümüyle yıkılmak üzere olan evinde tek başına yaşayan Köken, kendisine uzanacak yardım elini bekliyor

Ayaş'ta yıkılmak üzere olan evinde tek başına yaşayan 68 yaşındaki Nihade Köken'in içler acısı durumu görenlerin içini sızlatıyor. Kış ortasında evinin bir kısmı yıkılan yaşlı kadın, yetkililerden yardım bekliyor. Gidecek yeri olamadığını söyleyen Köken, "Yapacak bir şeyim yok. Sahip çıkanım yok. Evin yarısı yıkıldı, bahçe duvarlarım yıkıldı. Ne yapacağımı bilmiyorum. Bana yardım edin" dedi.

"SAĞLIĞIM KÖTÜYE GİDİYOR"
Kış ortasında yıkılan evi yüzünden çok zorluk çektiğini ifade eden Nihade Köken, "Çocuklarım hepsi başka yerlerde burada tek başıma yaşıyorum. Kocamın emekli aylığı var. O da yetmiyor. Evim yıkılıyor başka yere gidemiyorum. Çok zor durumdayım. Daha önceden bir trafik kazsı geçirmiştim. Sağlığım daha da kötüye gidiyor" diye konuştu.

"BİR LOKMA EKMEK YOK"
Temel ihtiyaçlarını bile gidermekte çok sıkıntı yaşadığını söyleyen Köken, "Evde yiyecek bir lokma ekmeğim yok. Ne yemek yapabiliyorum ne bir duş alabiliyorum. Bana yardım edin. Enin her tarafı çatlıyor, yıkılıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yıkık dökük evde yaşam mücadelesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN