'Demir kafes'ten gökdelen çıkacak

Ankaralılar'ın "demir kafes" olarak tanımladığı Eskişehir Yolu'ndaki Söğütözü Kongre ve Ticaret Merkezi'ndeki söküm çalışmaları tamamlandı. En yüksek bina bu alana yapılacak

Giriş Tarihi: 5.2.2013
Başkent'in en tartışmalı yapılarından biri olan ve mahkeme tarafından yıkımına karar verilen, "demir kafes"in yıkımında sona gelindi. Yaklaşık 4 ay süren yıkım çalışmalarının ardından Başkent'in siluetini değiştirdiklerini söyleyen YDA Genel Müdür Yardımcısı Cahit Yılmaz, "Çalışmalar tamamlandıktan sonra Ankara'nın en yüksek binası burada yükselecek. İş merkezimiz Başkent'e değer katacak ve yeni cazibe merkezi olacak" dedi.

"GURURLUYUZ"
Yer üstündeki çalışmaları zamanında tamamladıkları için mutlu olduklarını söyleyen Yılmaz, "20 kişilik bir ekip ve 3 vinçle 4 ay süren çalışmaların ardından söküm işlemini bitirdik. Eskişehir Yolu'ndaki çalışmanın dezavantajlarını zaman zaman yaşadık. Bizim söküm faaliyetimizle birlikte yer altında da devam eden bir metro çalışması vardı. Koordineli bir şekilde herhangi bir aksilik yaşanmadan işi tamamlamanın gururunu yaşıyoruz" diye konuştu.

SÖKÜLMESİ BEDAVAYA GELDİ
Çalışmaların ardından "demir kafes"ten yaklaşık 6 bin ton civarında çeliğin hurdaya çıktığını söyleyen Cahit Yılmaz, "Demir kafesten çıkan hurdanın getirisi yaklaşık 3-3.5 milyon TL olacak. Bu para bizim söküm maliyetimizi karşılıyor. Şimdi beton bloğun sökümüne başlayacağız. Yaklaşık 6 ay süren bir çalışmanın ardından da işinde uzman, profesyonel bir ekiple hazırladığımız iş merkezinin yapımına başlayacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Demir kafes'ten gökdelen çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN