Grup Çığ kulakların pasını sildi

Giriş Tarihi: 5.2.2013
Sesiyle türkülere 'can veren' Mustafa Özarslan, Gazi Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projesi Grubu ve Ankara Üniversitesi Bilimsel Düşünce Topluluğu'nun organizasyonuyla konser verdi. Grup Çığ üyesi Mustafa Özarslan'ın TMMOB'a bağlı İnşaat Mühendisleri Odası Konferans Salonu'nda gerçekleştirdiği konserin geliri, yardıma muhtaç köy okullarına gönderilecek. Konser öncesinde Gazete Gazi'ye konuşan sanatçı, müzik yolculuğunu anlattı.

"TAMAMEN TESADÜF"
Grup Çığ'ın tamamen tesadüf eseri bir araya geldiğini söyleyen Özarslan, "Oğuz Aksaç ile ortak arkadaşlarımızın bulunduğu Halk Oyunları-Sanat Derneği toplantısında bir araya geldik. Bir gün Anadolu Üniversitesi'nin kafesinden bize iş teklifi yapıldı. Daha sonra da ikimiz Sakarya Caddesi'nde canlı müzik yapılan bir mekanda çalıştık. Kardeşim Kemal Özarslan da burada başka bir grupta çalışıyordu. Sonra onlarla bir araya geldik. Grubun çoğalması 'çığ'ı andırdığı için bir arkadaşımız bize bu ismi önerdi" dedi.

"DİZLERİNİZ TİTRİYOR"
Sabahat Akkiraz, Arif Sağ, Musa Eroğlu gibi ünlü isimlerle çalışmanın heyecan verici olduğunu ifade eden Özarslan, "Bu işin duayenleri var. Onlarla bir araya geldiğinizde ister istemez dizleriniz titriyor. Bir süre sonra beğendiğiniz bir kişi sizinle çalışmak istiyor. Yani rüyalarınızın gerçek olması gibi bir şey. Çünkü bu kültürde usta-çırak ilişkisi çok önemli ve bunu yaşamanın şansı var ben de" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Grup Çığ kulakların pasını sildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN