Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cesur yürek

Öğretmen Yasemin Ünsal Topgül, pahalı ve zahmetli bir spor dalı olan modern pentatlon için kulüp kurdu ve verdiği mücadele ile örnek oldu

Giriş Tarihi: 7.2.2013
Ankara'da modern pentatlonun yaygınlaşması ve sevilmesi için 3 yıldır büyük bir mücadele veren beden eğitimi öğretmeni Yasemin Ünsal Topgül'ün çabaları büyük takdir topluyor. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunu ve 22 yıllık öğretmen olan Topgül, Altunkulaçlar Yüzme ve Pentatlon Kulübü'nü kurdu. Topgül, yaşadığı zorlukları SABAH Ankara'ya anlattı. İşte Türk sporunun cesur yüreği Yasemin Ünsal Topgül'ün modern pentatlon tutkusu:

"MUTLAKA BAŞARACAĞIM" "
Spor yaşamımın olmazsa olması. Bunun eğitimini aldım. ODTÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu mezunuyum. Faal olarak cimnastik, atletizm ve yüzme sporu yaptım. Bu dallarda antrenör olarak mesai harcadım. Ayrıca 22 yıldır öğretmen olarak görev yapıyorum. 3 yıl önce Altunkulaçlar Yüzme ve Pentatlon Kulübü'nü kurduk. Halen başkanlığını yürütüyorum. Pentatlon çok pahalı ve çok zor bir branş. 1912 Stokholm Olimpiyatları'ndan bu yana tüm dünya biliyor ama ülkemiz için çok yeni bir spor. Ankara'da bu sporun öncüsü olmak istiyorum. 2020 olimpiyatlarına kadar modern pentatlonda iyi bir yol almayı hedefliyoruz."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cesur yürek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN