'İftira atıyorlar'

LivCom ödülleriyle ilgili bazı yayın organlarında yer alan "rüşvetle alındı" iddialarına yanıt veren Melih Gökçek, "İftira atıyorlar" dedi

Ankara'yı en yaşanabilir kent seçen LivCom ödülleriyle ilgili bazı yayın organlarında yer alan "Sponsor parayı basıyor, Melih ödülü kapıyor" iddialarına Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'ten yanıt geldi. Gökçek, "Yerel seçimlerin yaklaşmasını fırsat bilen bazı CHP'li yayın organları 'Melih Gökçek'i nasıl karalarız' diyor. İddiaların tamamı yalandır, iftiradır" diyerek iddialarla ilgili belgeleri basın mensuplarıyla paylaştı.

SMİTH'TEN MEKTUP

Gökçek, "LivCom ödüllerini dağıtan firmanın sahibi Sayın Alan Smith'e bir çağrıda bulunduk. 'Senin hakkında böyle bir yazı çıktı, sen ne diyorsun?' diye sorduk. Adamcağız bize şöyle cevap verdi: 'Ödüllerin LivCom'a finansal destek sağlayan kentlere verildiğine dair yorum tamamen asılsızdır. Katılımcı hiç bir kent LivCom'a herhangi bir ödeme yapmamaktadır. Ödüllere kayıt olmak da ücretsizdir dedi" diye konuştu. Gökçek, haberlerde yer alan ödüllerin gelişmemiş ülkelere para karşılığında dağıtıldığı iddialarına ise şu yanıtı verdi: "Liv- Com, ödül dağıttığı ülkelerin listesini de gösterdi. Örneğin 2008'de 15 ödül dağıtmış, 12'si Avrupa ülkelerine. Sadece üç tane Güney Afrika ve iki tane de Çin'e verilmiş. Gelişmemiş ülkelere diyorlar. Yani Çin, İngiltere gelişmemiş bir ülke oluyor. Haberi yapanlar resmen cehaletin zirvesinde."

Ödül verildi
Turizm ve Tanıtma Platformu (TUTAP) 26 ayrı kategoride "Beyaz Küre" ödülleri verdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in adına ödülünü, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Gökşin aldı. Türkiye'nin tanıtımında belirleyici rol oynayan kişi, kurum ve kuruluşların 26 ayrı kategoride ödüle layık görüldüğü gecede, Gökçek'e ödüle layık görüldü.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'İftira atıyorlar'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN