Denizimiz yok ama dalış okulumuz var

Avrupa'nın ikinci, Türkiye'nin en büyük akvaryumu olan Aqua Vega'da dalış heyecanı yaşanıyor. Dileyenler farklı köpekbalıklarıyla yüzerek stres atıyor

Giriş Tarihi: 9.2.2013
Açıldığı günden bu yana turistlerin, özelliklede çocukların gözdesi haline gelen Aqua Vega'daki Akvaryum "iş dünyasının" da nefesi oldu. Türkiye'nin en büyük, Avrupa'nın ise ikinci büyük tünelli akvaryumu, şimdilerde dalış tutkunlarını ağırlıyor. 12 bine yakın deniz canlısıyla birlikte onlarca köpekbalığının da yer aldığı akvaryumdaki dalış okulu, adrenalin sevenlerin yeni gözdesi oldu.

STRES ATIYORLAR
Özellikle yoğun iş temposunda çalışanların kayıt yaptırdığı okul sayesinde stres atılıyor. Boyları 2.5 metreye yaklaşan kum kaplanı türünün yanı sıra irili ufaklı diğer cinslerden de birçok köpekbalığı sivri dişlerinin dokunabilecek kadar yakından görme imkanı sağlayan dalış okulundaki eğitimler sonunda "dalış sertifikası" da veriliyor.

Hiçbir tehlike yok
Nata Vega Alışveriş Merkezi İcra Kurulu Üyesi Ahmet Çakmak, güvenli bir ekiple en fazla iki kişihih aynı anda dalabildiğini belirterek, "Bir saat eğitim, bir saat dalış olmak üzere toplam iki saatlik bir süreçte hazırlanılıyor. Köpekbalıkları aç kalmadıkları sürece asla insanlara saldırmaz. Son derece uysal hayvanlar. Bu açıdan hiç bir tehlike yok. Elbette biz yine de her türlü önlemi alıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Denizimiz yok ama dalış okulumuz var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN