Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hocalar tazminat davasına gidiyor

Hacettepe Üniversitesi'nde 4 doktorun açığa alınmasının ardından kampüste sular durulmuyor. Hocalar, üniversiteye tazminat davası açmaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 9.2.2013
Hacettepe Üniversitesi'nde sular durulmuyor. Yürütülen yolsuzluk soruşturması kapsamında Girişimsel Nöroradyoloji'de görev yapan profesör S.Ç. ve I.S. ile doçent K.Y. ve S.G.'nin görevden alınması gündeme bomba gibi düşmüştü. Üniversitenin açıklamasının ardından açığa alınan hocaların bazılarının avukatlığını üstlenen Ankara Baro Başkanı Metin Feyzioğlu ise şeref ve haysiyeti kasten zedeleme gerekçesiyle üniversiteye tazminat davası açmaya hazırlandıklarını söyledi.

3 AYDIR DEVAM EDİYOR

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Nöroradyoloji Ana Bilim Dalı Başkanlığı'nda yolsuzluk iddiaları nedeniyle ekim ayında soruşturma başlatıldı. Üniversitenin Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer, "Geri ödemesi olmayan malzemelerin kullanılıp, devlete fatura edilmesi, hastaların tıbbi kayıtlarıyla oynanması ve uluslararası bazı firmalarla etik olmayan ilişkiler kurulması" iddialarıyla başlatılan soruşturma kapsamında 4 hocanın açığa alındığını açıklamıştı.

"TAZMİNAT DAVASI İÇİN İŞLEMLERİ BAŞLATTIK"
Ankara
Baro Başkanı Metin Feyzioğlu şunları söyledi: "Hacettepe Üniversitesi
keyfi bir şekilde avukatlardan saklanan bilgileri medyayla paylaştı. Bu suçtur. Tazminat davası için gerekli işlemleri başlattık. Üniversitenin keyfi bir şekilde yaptığı açıklamalarla müvekkillerimizin şeref ve haysiyeti kasten zedelendi. Bu nedenle dava açacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hocalar tazminat davasına gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN