Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asya ölmesin

İki yıl önce Antalya'dan Ankara'ya tedavi olmak için gelen 15 yaşındaki Asya Hisar, günden güne eriyor. Genç kızın ağırlığı, şu anda 14 kilogram

Giriş Tarihi: 12.2.2013
Asya Hisar, doğduğu günden bu yana hastanelerde yaşam savaşı veriyor. Henüz kesin teşhis konulamayan hastalığı yüzünden 15 yaşında 14 kilo olan Asya'nın hayatının büyük bir bölümü hastane odalarında geçiyor. Kızına 'umut' olabilmek için 2 yıl önce Antalya'dan Ankara'ya gelen baba Orhan Hisar, "Asya gözlerimizin önünde eriyor. Bize yardım edin" diye konuştu.

BÜTÜN TEŞHİSLER ÇÜRÜTÜLDÜ

Baba Hisar, Asya'ya 1 yaşından itibaren çeşitli tanılar konduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Antalya'da gitmediğimiz hastane, doktor kalmadı. Antalya Akdeniz Üniversitesi kızıma 1 yaşında çölyak, 4 yaşında haşimato triodi, 9 yaşında tip bir diyabet, 11 yaşında ise çoklu organ yetmezliği tanısı koydu. Yıllarca bu hastalıklarla ilgili tedavi gördü. İki yıl önce Ankara'ya geldik. 'Ölecek hazırlıklı olun' dediler. Asya 2 yıldır Ankara Üniversitesi Çocuk Hastanesi'nde tedavi görüyor" dedi.

Hisar: Elimiz kolumuz bağlandı
Antalya'da konulan tüm teşhislerin Ankara Üniversitesi'nde çürütüldüğünü anlatan Orhan Hisar, şöyle konuştu: "Şimdi Akdeniz Üniversitesi'ni yanlış tedavi uyguladığı için savcılığa verdik. Kızımız zaman zaman fenalaşsa da sosyal hayatına devam edebiliyordu. Okuluna gidiyordu. Ama son iki yıldır hastaneden dışarı adımını atamadı. Hiç kimse ne olduğunu bilmiyor. Elimiz kolumuz bağlı. Çocuğumuzun iyileşeceği zamanı bekliyoruz. Asya'yı yurt dışına götürüp, tedavi ettirmek istiyoruz."

Tedavisi için işinden ayrıldı
Asya'nın tedavisi için Ankara'ya gelen baba Orhan Hisar, Antalya'daki işinden ayrılmak zorunda kalmış. Aile, şimdi Asya'ya bağlanan engelli maaşıyla geçimini sürdürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asya ölmesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN