Beğendik bir ilke imza attı

Giriş Tarihi: 15.2.2013

Gıda perakendeciliği yepyeni bir kulvara kavuştu. Beğendik'in Çayyolu'nda açılan yeni mağazası, içinde barındırdığı topraksız tarım ve taze üretim alanlarıyla göz doldurdu

Yapım aşaması 3 yıl süren ve 10 milyon TL'ye mal olan Beğendik'in Çayyolu mağazası, Türkiye'de yeni bir gıda perakendeciliği konsepti oluşturdu. Beğendik, yeni mağazasında çikolata, makarna, mantı ve erişteyi tüketicilerinin gözleri önünde üreterek satışa sundu. Yüzde 75'i taze ürüne ayrılan mağazanın sektöre kazandırdığı bir başka yenilik ise müşterilerin, topraksız tarım alanında yetiştirilen, dalından yeni koparılmış sebze ve meyveleri satın alma imkanına sahip olması.


TÜRKİYE'DE İLK KEZ
Çayyolu' nda hizmete açılan mağazayı basın mensuplarına tanıtan Beğendik İcra Kurulu Başkanı Hacı Beğendik, 3 yılda dünyada kat edilen 500 bin kilometre yolun ardından yeni konsepti oluşturduklarını belirterek, "Bir başka deyişle dünyanın çevresini yaklaşık 13 defa dolaştık, dünyada perakende sektöründe yaşanan gelişmeleri bizzat yerinde inceledik. Araştırmalarımızı müşterilerimizin istek, ihtiyaç ve beğenilerinin yanı sıra Beğendik'in tecrübesi ile harmanlayarak Türkiye'de ve dünyada perakende sektörüne örnek olacak bir model geliştirdik" dedi.

10 bin bitki bulunuyor
Beğendik Çayyolu Mağazası'nın bir başka özelliği ise içerisinde bulunan bitki çeşitliliği. Mağazanın içinde muşmuladan zeytine, portakaldan limona 300 çeşit, toplamda ise 10 bin adet bitki bulunuyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beğendik bir ilke imza attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN