Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocukların yüzünü güldüren kütüphane

Dar gelirli ailelerin çocuklarına oyun ve oyuncakla tanışma fırsatı sunan "Oyuncak Kütüphanesi", konuklarını ağırlamayı sürdürüyor

Giriş Tarihi: 19.2.2013
Ankara'da "Geldi, aldı, götürdü. Oynadı, oynadı getirdi" sloganı ile kurulan "Oyuncak Kütüphanesi", minik konuklarını ağırlamaya devam ediyor. Dar gelirli ailelerin çocuklarına oyunla ve oyuncaklarla tanışma imkanı sunan kütüphaneyi Avrupa Birliği'nden aldığı destekle kuran Anıl Arkaya, "Oyuncak Kütüphanesi'ne aileler ve çocuklar büyük ilgi gösteriyor" dedi.

HEPSİ BAĞIŞLANDI
Üye olmak isteyen ailelerden her 6 ay için 5 TL üyelik ücreti alındığını söyleyen Arkaya, "Her çocuk veya aile kütüphaneden tek seferde dört oyuncak alabiliyor. Her oyuncak için 1 TL depozito alınıyor ve oyuncak geri geldiğinde bu para geri veriliyor. Çocuğun oyuncağı sahiplenmesinin veya kırmasının kesinlikle sorun olmuyor. Buradaki oyuncaklar zaten bağış yoluyla geliyor" dedi.

SEVİLEN EŞYALARI EMANET EDİYORLAR
Çocukların ve ailelerin bu projeden çok memnun olduğunun altını çizen Erkara, "Çocuklar buraya geldiklerinde fazla seçenek olduğu için oyuncak seçmekte gerçekten zorlanıyorlar. İki günde bir oyuncak değiştirmeye gelenler var. Projemizi duyup İstanbul'dan, Bursa'dan oyuncak gönderen aileler bulunuyor. Bize güvenip gözü gibi baktığı oyuncakları emanet edenler var" dedi.

Sefa SARGIN
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocukların yüzünü güldüren kütüphane
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN