Polis alarma geçti

Ankara'da çeşitli semtlerde yaşanan muhtarlık soygunları üzerine emniyet alarma geçti. Muhtarlık binalarının bulunduğu noktalarda devriye atan ekip sayısının artırılacağı bildirildi

Giriş Tarihi: 19.2.2013
Başkent'te son 3 ay içinde 20 muhtarlık binasında hırsızlık olayı yaşandı. Peş peşe soydukları muhtarlıklara giren hırsız ya da hırsızlar içeride bulunan bilgisayar, telefon, yazıcı gibi elektronik malzemeleri çaldı. Bunun üzerine emniyet yetkilileri harekete geçti. Tüm ilçe emniyet müdürlüklerine verilen talimat doğrultusunda muhtarlık binalarının bulunduğu noktalardaki devriye ekip sayısının artırılarak şüpheli kişilere anında müdahale edilmesi istendiği kaydedildi.

ŞÜPHELİLERE MÜDAHALE
Emniyet, belediye ve muhtarlık yöneticilerinin binalara güvenlik kamerası takılması için birlikte hareket etme kararı aldığı öğrenildi. Emniyet muhtarlık binalarını hedef alan hırsızlara karşı devriye atan ekip sayısını artırma kararı aldı. Çoğunluğu semtlerdeki parkların içinde yer alan muhtarlık binalarının kolaylıkla hırsızlar tarafından soyulduğunun belirlenmesi üzerine devriye atacak ekiplere bir dizi uyarıda bulunuldu. Buna göre parklarda geç saatlere kadar oturan, ateş yakan ve şüpheli tavırlar sergileyenlere müdahale edilmesi gerektiği belirtildi.

GÜVENLİK KAMERASI VE ALARM TAKILACAK
İlçe emniyetine bağlı karakollardan seçilecek devriye ekiplerinden hırsızlıkların yaşandığı gece saatlerinden sabaha kadar olan sürede sık sık tur atmaları istendi. Ayrıca ekiplere haber merkeziyle her an irtibat halinde olmaları vatandaşlardan gelecek ihbarların da anında değerlendirmeleri talimatı verildi. Emniyet yetkililerinin bunun yanı sıra muhtar ve belediye yöneticileriyle yaptıkları görüşmelerde de binalara takılacak olan güvenlik kamerası ve hırsız alarmı konusunda birlikte hareket edecekleri kaydedildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Polis alarma geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN