Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet memuru sanatçı olmaz

Devlet Tiyatroları (DT) eski Genel Müdürü Acar, özel tiyatroların sınırlı imkanlarıyla DT ile rekabet etmesinin mümkün olamayacağını söyledi

Devlet Tiyatroları'nda yönetmen, dramaturg, başdramaturg ve genel müdür olarak neredeyse her kademede görev yapan şimdilerde ise Ankara Meydan Sahnesi genel sanat yönetmenliğini yürüten Mine Acar, özel tiyatroların içler acısı haline üzüldüğünü söyledi. Haldun Taner'in "Eşeğin Gölgesi" adlı oyununu sahneye koyan Acar, özel tiyatroların imkanlarının çok sınırlı olduğunu, öte yandan Ankara'da Devlet Tiyatrosu gibi büyük bir rakiple mücadele etmek zorunda kaldıklarını belirten Acar, "Bu gerçekten haksız bir rekabet" dedi. Acar dünyada bütün tiyatroların devletten destek aldığını ancak devlet memuru sanatçı anlayışının olmadığını söyledi.

DESTEK SÜRECEK
Acar, "Ankara'daki gariban özel tiyatrolarla uzun zaman çalıştım. Ertan Gösteri Merkezi kapandı kapanacak durumdaydı, ben de genel müdürlükten yeni ayrılmıştım, 4 yıl kadar destek verdim. Şimdi de Meydan Tiyatrosu'na destek veriyorum" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet memuru sanatçı olmaz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN