Yenimahalleli kadınlara kanser taraması

Giriş Tarihi: 20.2.2013 11:19

Yenimahalle Belediyesi, Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM) ile ortaklaşa yürüttüğü çalışma kapsamında Onkoloji Hastanesi'nde ücretsiz kanser taraması gerçekleştirdi.

Yenimahalle Belediyesi tarafından tahsis edilen servislerle merkeze gelen 29- 69 yaş arası kadınlar, uzman hekimler tarafından meme kanseri, rahim ağzı kanseri, kendi kendine meme muayenesi ve kanserden korunma yolları hakkında bilgilendirilmelerinin ardından ücretsiz kanser taramasından geçirildiler. Muayene sonrasında alınan örnekler, KETEM tarafından değerlendirildi ve testlerinde şüpheli bulgulara rastlanılan kadınlar muayene için merkeze davet edilecek.

Yapılan bilgilendirme toplantısına katılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, hastalıkta erken teşhisin önemine dikkat çekerek, 'Sağlıkla ilgili yaşanan sorunlarda erken teşhisin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Erken teşhisin hayat kurtardığı sözünden yola çıkarak sağlık taramaları konusunda hassas davranmalı, hastalanmadan önce tedbirimizi almalıyız' dedi.

Yenimahalle Belediyesi'nin gerçekleştirdiği çalışmalarda vatandaş sağlığına ayrı bir hassasiyet gösterildiğini belirten Yaşar, 'Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için çok önemli. Bu nedenle göreve geldiğimiz günden bu yana sağlık alanında önemli çalışmalar yürüttük. Yenimahalleli vatandaşlarımızın yürüme mesafesinde sağlık hizmeti alabilmesi için yaptığımız 11 sağlık ocağını İl Sağlık Müdürlüğü'ne teslim ettik. Dört yıldır ilçe genelinde düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz sağlık taramaları ve vatandaşlarımıza yönelik eğitim seminerleri de bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecek' dedi.

Sağlık alanında yapılacak olan tüm çalışmalara destek vermeye devam edeceklerini sözlerine ekleyen Yaşar, 'Sağlık alanında yapılacak olan tüm projelere kapımız açık' dedi.

Batıkent bölgesinde başlatılan çalışma, Karşıyaka, Demetevler, Yakacık, Şentepe, Gazi ve Çayyolu semtlerinde de kapsamlı olarak yürütülecek. Taramadan faydalanmak isteyen Yenimahalleliler, detaylı bilgi ve kayıt için Yenimahalle Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü 526 25 07, Yenimahalle Toplum Sağlığı Merkezi 343 21 64 ve KETEM 336 09 08 numaralı irtibat telefonlarını arayabilirler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yenimahalleli kadınlara kanser taraması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN