Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İlham verdiler

Giriş Tarihi: 21.2.2013

Polis Amca Ortaokulu'nu ziyaret eden İngiliz Bakan Hugh Robertson, eğitim kurumunun spor tesisleri olmadan gerçekleştirdiği etkinliklere hayran kaldı

Polis Amca Ortaokulu, hiçbir spor tesisi olmadan gerçekleştirdiği spor faaliyetleriyle İngiltere Spor ve Turizm Bakanı Hugh Robertson'u hayrete düşürdü. İngiliz Bakan Robertson, Uluslararası İlham Projesi'nin başarısına dikkati çekmek ve projeye destek olmak amacıyla pilot okul seçilen Polis Amca Ortaokulu'nu ziyaret etti. Bakan Robertson, İngiltere'nin desteğiyle okulda yürütülen Uluslararası İlham Projesi ile ilgili "Gördüğüm her şey bana anlatıyor ki, bu okul, yaptığı faaliyetlerle öğrencilerine ve çalışanlarına ilham veriyor ve amaçlarını gerçekleştiriyor" dedi.

Bakan hayran kaldı
Okul bahçesinde öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Bakan Robertson, projenin bir parçası olan "Paralimpik Okul Günleri"nden uygulamalar izledi. İlk olarak tekerlekli basketbol takımı öğrencilerinin potaya basket atışlarını seyreden Hugh Robertson, daha sonra golbol takımı öğrencilerinin kısa gösterisini izledi. İngiliz Bakan, son olarak görme engelliler futbolundan örnekler sunan öğrencilerin performansını seyretti. Öğrencilerin ardından penaltı atışı gerçekleştiren Robertson, daha önce bunu hiç denemediğini belirterek gözlüklü atış yaptı.

Meşale teslim edildi
Gösterilerin ardından beraberinde getirdiği Londra 2012'de taşınan meşaleyi tutan çocuklarla birlikte toplu fotoğraf çektiren Bakan Robertson, okulu gezdi. İngiltere Spor ve Turizm Bakanı Robertson, Polis Amca Ortaokulu Müdürü Mete Kızılkaya'ya, Londra-2012 olimpiyat meşalesinin küçük bir örneğini armağan etti. Kızılkaya da Bakan Robertson'a, üzerinde İstanbul gravürü bulunan bir tabak sundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İlham verdiler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN