Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Solotürk' pilotları öğrencilerle buluştu

Türk Hava Kuvvetleri Solotürk F-16 Gösteri Ekibi, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi ve uçuş teknikleri, gösteri sırasında yaşadıkları hakkında bilgi verdi

Giriş Tarihi: 21.2.2013
Dünyada marka olan, Türkiye'nin gururu Solotürk'ün pilotları, Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Türk Hava Kuvvetleri'nin Türk halkına 100. yıl armağanı olarak kurduğu Solotürk F-16 Gösteri ekibi, öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı. Etkinliğe, Efsane pilotlar yüzbaşı Sedat Yalın Ahbab, üsteğmen Cem Yasin Okumuş, üsteğmen Emrah Bayrı ile uçakların ve pilotların üniformalarının tasarımlarını yapan tasarımcı Murat Dorkip katıldı. Murat Dorkip, Solotürk uçaklarının dış görünümleriyle pilotların üniformalarının tasarımları hakkında bilgi verdi. Yüzbaşı Sedat Yalın Ahbab ise uçuş teknikleri, organizasyonlar ve gösteri sırasında yaşadıklarını öğrencilerle paylaştı. Dünyada Solotürk'ün bir marka olarak kabul edildiğini belirten Yalın, 47 organizasyondan davet aldıklarını, 2013 yılında yurtiçi ve yurtdışında birçok yerde gösteri uçuşları yapacaklarını belirtti.

Zor bir iş yapıyoruz
Yüzbaşı Sedat Yalın, uçuş sırasında kokpitten görüntüleri de paylaşarak, "Yaptığımız iş çok zor. Bürokratik bir ortamda medyatik bir iş yapmaya çalışıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Solotürk' pilotları öğrencilerle buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN