Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Taşımacılıkta 50 yıla dayandı

Personel taşımacılığından VIP'e ve lojistiğe kadar her alanda bulunan Çalıkıran Turizm, 49. yılını doldurdu. Yüzlerce araçlık filoya sahip firma, 'çalıştıkça kazanıyor'

Giriş Tarihi: 21.2.2013
Başkent'te personel taşımacılığı konusunda marka haline gelen Çalıkıran Turizm, VIP'ten lojistiğe kadar her alanda faaliyet gösteriyor. Sektörde yarım asra ulaşmanın gururunu yaşayan firma, küçük bir minibüste başlayan taşımacılık öyküsünü bugün 400 araçlık filoya taşıdı. Ana işi olan personel taşımacılığına büyük önem veren Çalıkıran Turizm, başarısını "Çalıştıkça kazanıyor, kazandıkça çalışıyoruz" sözleriyle açıklıyor.

49. YILA ULAŞTI
Çalıkıran Turizm'in hikayesi, 1964 yılında baba Durali Çalıkıran'ın aldığı minibüsle başladı. O tarihte 17 yaşında olan Çalıkıran, memleketi Çamlıdere ile Ankara arasında yolcu taşımacılığı yaptı. 1990 yılına kadar geçen 26 yıllık süreçte şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı alanlarında faaliyet gösteren Çalıkıran, oğulları Abdullah, Salim Zeki ve İhsan Bülent'le birlikte işini daha da büyüttü. Şu anda firmayı üç kardeş yönetiyor.

KURUMSALLAŞTI

Markalaşma anlamında bugüne kadar taşımacılık sektöründe olmayan şeyleri yaptıklarını ifade eden Çalıkıran, "Kurumsallaşmanın önemini kavradık ve bu doğrultuda hareket ettik. Şu an için sektörümüzde bir sıkıntı yok. Çalıkıran olarak çok iyi bir noktada olduğumuza inanıyoruz. Hedefimiz daha da ileriye gitmek, işlerimizi daha da büyütmek. Çalıştıkça kazanıyor, kazandıkça daha da çok çalışıyoruz" diye konuştu.

500 KİŞİLİK ÇALIŞAN ORDUSU
Çalıkıran Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Salim Zeki Çalıkıran, babaları tarafından kurulan firmanın 49 yılda sektörde bir marka haline gelmesinin gururunu yaşadıklarını söyledi. Taşeronlarla birlikte 500 kişilik bir aile olduklarını vurgulayan Çalıkıran, "Taşımacılık sektöründe her türlü organizasyona imza atıyoruz. Ama asıl işimiz personel taşımacılığı. Buna büyük önem veriyoruz. Gerek personel için, gerekse yük taşımacılığı ya da lojistik için bizi seçen müşterilerimize en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz" dedi.

MÜŞTERİLERİNE VIP HİZMET SUNUYOR
Durali Çalıkıran'ın küçük bir minibüsle başlayan taşımacılık öyküsü, bugün 400 araçlık bir filoya ulaştı. Ağırlıkla kamu ve özel sektör personel taşımacılığı yapan firma, VIP araç kiralamadan şehirlerarası yolcu taşımacılığına, operasyonel filo araç kiralamadan lojistiğe kadar birçok alanda faaliyet gösteriyor. Çalıkıran Turizm, özel müşterilerini araçlarıyla havaalanından alıp, işlerini halledinceye kadar her türlü hizmeti sunuyor. Firmanın İSO 9001:2008 TSE HYB kalite belgesi de bulunuyor.

STK'LARA MADDİ VE MANEVİ DESTEK
Aralarında Aselsan, Bauhaus, Başkent Elektrik, GE Healthcare, Gözen Air, HAVAŞ, Hedef Ecza Deposu, HAVELSAN, IKEA, Kipa, ODTÜ, MNG Kargo, THY gibi dev markaların bulunduğu şirketlerin referans gösterdiği Çalıkıran Turizm, bireysel gelişim ve çevrenin korunmasına yönelik projelere de destek veriyor. LÖSEV, SERÇEV gibi sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerine de gönüllü olarak imza atan firma, STK'lara hem maddi hem de ulaşım konusunda destek sunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taşımacılıkta 50 yıla dayandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN