Kurtuluşumuz amatör ruhta

Giriş Tarihi: 22.2.2013

Ankara futbolunun kurtuluş reçetesini açıklayan İlhan Cavcav, "Amatör ruhumuzu kaybetmeden profesyonel anlayışla bir araya gelmeliyiz" dedi

Ankara Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nun (AASKF) yeni seçilen başkanı Murat Kandazoğlu ve yönetim kurulu üyelerinin Gençlerbirliği Kulüp Başkanı İlhan Cavcav'ı ziyaretinde Ankara futbolu masaya yatırıldı. Başkan Cavcav, her geçen gün büyük bir heyecan ve seyirci kaybı yaşayan futbolunun ayağa kalması için amatör ruhun tekrar devreye girmesinin şart olduğunu söyledi.

"KİMSE ANASINDAN PROFESYONEL DOĞMAZ"
İlhan Cavcav, spor hayatına Mamak Maskespor kulübünde başladığı ve sporu ilk önce amatör bir kulüpte tanıdığını belirterek, "Hiç kimse anasının karnından profesyonel doğmaz. Hiçbir sporcu spor alanına profesyonel olarak adım atmaz. AASKF başkanına ve yönetim kuruluna görevlerinde başarılar diliyorum. 19 Mayıs Stadı'nda amatör kulüplerin yaşadığı su ve elektrik sorununa beraber çare bulduk. Yüzlerce genç futbolcumuz var. Onların okul sorunlarıyla ilgileniyoruz, burs veriyoruz. Kalacak yerleri olmayanlar için yatakhanemiz var. Ayda 50 bin liraya yakın sadece yemek masrafı yapıyoruz. Yaptığınız bu fedakar çalışmalardan dolayı kutluyorum. Ankara'dan eskiden çok futbolcu çıkardı. Amatör kulüpler bir fabrika gibiydi. Tekrar yönümüzü amatör futbola ve güzel ve erdemli anlayışa yönümüzü çevirmeliyiz" dedi.

"SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN İŞBİRLİĞİ YAPALIM"
Amatör spor kulüplerinin yöneticileri ile daha çok bir araya gelip sorunları çözümü için kafa yormaları gerektiğinin altını çizen Cavcav, "Kentimizin sporu çok seven bir valisi ve belediye başkanı var. Çok takdir ettiğim Mehmet Baykan gibi Gençlik ve Spor Müdürü var. Artık sizinle daha sık bir araya gelmeliyiz. Sorunları çözümü için güç birliği yapmalıyız" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurtuluşumuz amatör ruhta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN