Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstişare için buluştular

Giriş Tarihi: 23.2.2013
Nüfusu 500 binden fazla ilçelerin AK Partili belediye başkanları, Keçiören Estergon Kalesi'nde düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıda konuşan AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Menderes Türel, Türk siyasetine "AK Parti belediyeciliği" tanımını yerleştirdiklerini belirterek "Bu tanımın karşılığında hizmet siyaseti yatıyor. Hizmet gerekliliktir, gönül almak yeterliliktir. Biz AK Parti belediyeciliğinde hizmetle gönül almayı buluşturuyoruz" dedi.

ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ
Keçiören Belediyesi'nin ev sahipliğinde, Menderes Türel'in başkanlığında gerçekleşen 500 Binler Toplantısı'na, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak'ın yanı sıra nüfusu 500 binden fazla olan AK Partili ilçe belediye başkanları katıldı. Türel, belediye başkanlığı yaptığı dönemde de gerçekleştirdikleri bu tür istişare toplantılarının yerel yönetimler için taşıdığı öneme dikkat çekti.

FİKİR ALIŞVERİŞİ YAPTILAR
Menderes Türel, "Siyaset yerelde başlar" felsefesiyle yola çıkıldığı için bugün Türkiye'nin birçok yerindeki AK Parti'li belediyelerin çok ciddi başarı öyküleri yazdığını ifade etti. Toplantıya ev sahipliği yapan Mustafa Ak ise bu tür istişare toplantılarının yararının altını çizerek "Ortak projeler geliştiriyoruz. Tecrübelerimizi dile getiriyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstişare için buluştular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN