Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meslek kazandırıyor

Giriş Tarihi: 23.2.2013

Büyükşehir Belediyesi'nin BELTEK projesi, işsizlerin "meslek" işverenin "nitelikli eleman" derdini tümüyle ortadan kaldırıyor

İŞKUR'un "215 bin açık iş var" açıklaması üzerine Büyükşehir Belediyesi ile Gazi Üniversitesi'nin birlikte yürüttüğü Teknik Eğitim Kursları (BELTEK) Koordinatörü Prof. Dr. Serdar Yücesu, 14 yıldır işsizin 'meslek', işverenin ise 'eğitimli çalışan' ihtiyacına merhem olduklarını açıkladı. Yücesu, BELTEK'in yapı bölümünden matbaaya, inşaattan makineye, bilişimden mobilyaya kadar 141 şubede eğitim verdiğini ifade etti.

"BİLGİLERİNİ PAYLAŞIYOR"
BELTEK'in iki ve üç ay gibi kısa sürelerde verilen eğitimlerle farklı yaşlardan, farklı mesleklerden, farklı görüşlerden toplumun her kesimini kucakladığına dikkat çeken Yücesu, "Gazi Üniversitesi öğrencilerinin oturduğu sıralar, her gün, son dersin ardından, kişisel gelişimine yatırım yaparak, bu büyük fırsatı değerlendirmesini bilen Başkentliler'i ağırlıyor. Akademik birikimlerini Başkentliler'in hizmetine sunan eğitim kadromuz, gece geç saatlere kadar bilgilerini paylaşıyor" diye konuştu.

BİLGİSAYARA İLGİ BÜYÜK
2012 yılında 88 farklı kurs programından 2 bin 820'si kadın, 5 bin 888'i erkek toplam 8 bin 708 kişi yararlandı. Kursiyerlerin 2 bin 768'i lisans ve lisansüstü mezunlarından oluştu. Kursiyerler en çok Bilgisayar Kullanımı Kursu'na ilgi gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meslek kazandırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN