Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Endüstri atıkları yakılacak

Giriş Tarihi: 24.2.2013
Başkent'te endüstriyel ve tıbbi atıklar, yakılarak çevreye zarar vermeden yok edilecek. Sincan Katı Atık Depolama Alanı'nda Entegre Endüstriyel ve Tıbbi Atık Bertaraf Tesisi inşaatında son aşamaya gelindi. Sincan Katı Atık Depolama Alanı'nda kurulan tesiste endüstriyel atıkları yakma sisteminin yanı sıra, yılda 100 bin ton ara depolama, 100 bin ton gazlaştırmayakma ve 200 bin ton nihai depolama kapasitesine sahip üniteler de yer alıyor.

ÇÖPLER TAŞINIYOR
Sincan Çadırtepe Katı Atık Depolama Alanı'nda oluşan Endüstri Park'ında bilimsel yöntemlerle hazırlanan plan ve projeler doğrultusunda her geçen gün koşullara uygun olarak gelişiyor. Bölgeye yakın Yenimahalle, Sincan, Etimesgut ve Kazan belediyeleri, ilçelerinde topladıkları çöpleri, altyapısı tamamlanan Sincan Çadırtepe Katı Atık Alanı'na taşıyor.

SAATTE 14.1 MW ELEKTRİK

Bölgede 7 bin metrekarelik bir alana, Mamak Çöplüğü'ndeki tesisin bir eşi olarak inşa edilen, günde 1000 ton çöpü ayrıştıracak kapasitedeki tam otomatik "Geri Kazanım Tesisi"nde kağıt, cam, metal gibi geri dönüşümü mümkün olan materyaller sınıflandırılarak ayrıştırılıyor. Proje kapsamında, Sincan Çadırtepe Katı Atık Depolama Alanına taşınan günlük ortalama 1000 tonun üzerinde çöp değerlendirilerek sahada kurulan dört jeneratör ile 14.1 megawatt/saat elektrik enerjisi üretiliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Endüstri atıkları yakılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN