Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümlülerin opera mutluluğu

Cezaevinde kalan hükümlüler, Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün hazırladığı temsille sıra dışı bir gece yaşadı. Hükümlüler, sanatın büyüleyici dünyasında yaşadıkları olumsuzlukları bir an olsun unuttu

Giriş Tarihi: 24.2.2013
Ankara Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda barındırılan hükümlülerin, kurumda bulundukları süre içerisinde moral değerlerini yükseltmek, sosyal gelişimlerini sağlamak ve salıverilmeleri sonrası topluma uyumlarına yardımcı olmak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü'nün hazırladığı "Seslerle Anadolu" adlı eser temsil edildi. Ankara Devlet Opera ve Balesi Müdürü Aykut Çınar, "sanat herkesin hakkıdır" felsefesiyle yola çıktıklarını söyledi.

ÖNEMLİ HİSSETTİLER
Gittikleri her yere sanatı götürmeyi hedeflediklerini anlatan Çınar, cezaevindeki ilk temsilin geri dönüşümünün, olağanüstü büyük olduğunu vurguladı. Kader mahkumlarından onlarca mektup aldıklarını dile getiren Çınar, kendilerini daha önemli hissettiklerini, çok güzel bir gece geçirdiklerini yazdıklarını aktardı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümlülerin opera mutluluğu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN