Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yaşlılar için çok özel hizmet

Kazan Belediyesi, yaşlı ve engellilere verdiği bakım hizmetini artık Ankara Valiliği ile işbirliği yaparak daha da etkin bir şekilde sürdürecek

Giriş Tarihi: 24.2.2013
Ankara Valiliği tarafından "Ankara'da Yaşamak da Yaşlanmak da Güzeldir" sloganıyla yürütülen Yaşam Destek Merkezi faaliyetlerinin anlatıldığı toplantı Kazan'da düzenlendi. Belediye Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Vali Yardımcısı Turan Atlamaz, Kaymakam Veysel Beyru, Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Belediye Başkan Yardımcısı Beyhan Sarı, kaymakamlık ve belediyeden ilgili birim yetkilileri katıldı.

KAZAN İLK OLACAK

Türk aile yapısına, kültürüne çok uygun olan ve ilk kez Ankara'da uygulanan Yaşam Destek Merkezinin, Türkiye'de örnek bir proje olduğunu ifade eden Vali Yardımcısı Atlamaz, "Sosyal Hizmetler Araştırma Belgeleme Eğitim Vakfı (SABEV) ile birlikte yürüttüğümüz Yaşam Destek Merkezimiz sayesinde evlerinde yalnız yaşayan yaşlılar, engelliler ve kronik hastalara 7 gün 24 saat devletin şefkat elini uzatıyoruz. Bu sistemin uygulanması konusunda Ankara'nın taşra ilçeleri arasında Kazan ilk olacak" dedi.

'NE YAPSAK AZ KALIR'
Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Risk grubundaki insanlarımız için daha fazla neler yapabiliriz diye düşündük ve bu insanlarımız için evde bakım hizmeti projesini geliştirdik. Projenin başlangıcından bu yana ilçemizde 740 evi ziyaret ettik. Talepler doğrultusunda yaşlı ve engellilere yönelik olarak ev temizliği, sıcak yemek servisi, kişisel bakım, psikolojik destek ile evlerinin bakım ve onarımı gibi hizmetler sunuyoruz. Yaşlı ve engellilerimiz için ne yapsak azdır" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yaşlılar için çok özel hizmet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN