Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kuzeyin uşakları'ndan organik oyuncaklar

Ailelerin özellikle tercih ettiği organik oyuncaklar Atatürk Kültür Merkezi'nde bu yıl 7.'si gerçekleştirilen "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri"nde büyük ilgi gördü

Atatürk Kültür Merkezi'nde bu yıl 7.'si düzenlenen "Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri" son buldu. Dört gün süren etkinlik boyunca Başkentliler, AKM'ye akın etti. Trabzon'u her yönüyle Ankara'ya taşıyan "Kuzey'in uşakları" unutulmaz bir etkinliğe imza attı. Özellikle stantlarda sergilenen organik oyuncaklar hem ailelerin hem de çocukların ilgisini çekti.

BOL BOL ALIŞVERİŞ YAPILDI

Etkinlikte dört gün boyunca Trabzonlu sanatçılar, siyasetçiler, gazeteciler, ressamlar, bürokratlar, kadınlar, çocuklar, sporcular, yöreye özgü kıyafetler, yemekler Ankaralılar'la buluştu. Binlerce kişinin ziyaret ettiği etkinlikte Trabzonlular, belgeseller, paneller, defileler, konserler, halk oyunları, yöresel yiyecek ve kıyafetlerin sergilendiği stantlarda memleket hasretini giderdi.

Doğal ürünler satıldı
Etkinliklerin en çok dikkat çeken yeri ise Köprübaşı Belediyesi'nin kurduğu ekolojik oyuncak standı oldu. Köprübaşı Belediye Başkanı Ali Rıza Hacıefendioğlu, "Köprübaşı Kaymakamlığı ile birlikte yürüttüğümüz proje sayesinde her evde bir atölye kuruldu. Kadınlarımız, çocuklarımız meslek sahibi oldu. Oyuncaklarımız tamamen doğal olduğu için çocuklarımızın sağlığını tehdit etmiyor. Bu oyuncaklara çocuklar kadar büyükler de ilgi gösteriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kuzeyin uşakları'ndan organik oyuncaklar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN