Ressamlık hayat tarzı

Durmuş Ali Akça, resimleriyle sevgi, kardeşlik, barış gibi değerleri aktardığını anlatarak, "Ressamlık emek ister. Bu sanat benim hayat biçimim oldu" dedi

Giriş Tarihi: 26.2.2013
Ankaralı ressam Durmuş Ali Akça, resim çalışmaları ve sanat eğitimciliği yaparak sanata katkı sağlıyor. 30 yıldır profesyonel ressam olan Akça, yaptığı işin kolay olmadığını söyledi. Yetenek gerektiren ressamlığa aşkla bağlı olmanın ve emek vermenin önemini vurgulayan sanatçı, "Eğitim de veriyorum. Bu kendimi geliştirmemi sağlıyor" diye konuştu.

"PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIR"
Bilgiyi paylaştıkça o bilginin çoğaldığına, kuşaktan kuşağa aktarılarak gelişme kaydettiğine inandığını ifade eden Akça, "Eserlerimi yaparken herhangi bir ressamdan esinlendiğimi söyleyemem. Günümüzde yerli, yabancı tonlarca usta ressam var. Onları tek tek söylemek doğru olmaz. Birini söylersem diğerine saygısızlık etmiş olurum. Gerçek anlamdaki bütün sanatçıları seviyorum" dedi. Resim yapmaya başladığında farklı konularda çalıştığını, kısa bir süre madencileri de işlediğini anlatan sanatçı "Göçerleri, yarı soyut tarlaları, arazi ve figürleri, atları çizmeye başladım. Şimdi yarı soyut at figürlerini de işliyorum"diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ressamlık hayat tarzı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN