Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkent'te turizm atağı

Ankara'da turizmi geliştirmek için Vali Alaaddin Yüksel liderliğinde bir araya gelen sektör temsilcileri, yeni turist profili ile ilgili konuştu

Başkent'in tarihi ve kültürel değerlerini dünyaya tanıtmak ve turizmi canlandırmak hedefiyle bir araya gelen turizmciler, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel'in önderlik ettiği toplantıda turizmi konuştu. Vali Yüksel, turizm alanında batıda yaşanan gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini belirterek, "Turizmin geleceğini değil, geleceğin turizmini konuşup, yeni turist profiline ayak uydurmalıyız" dedi.

"YENİ PROFİLE UYMALIYIZ"
Ankara turizminin tüm yönleriyle değerlendirildiği toplantıya, kentin üst düzey yöneticileri ve sektör temsilcileri katıldı. Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, turizmin yalnızca deniz, kum ve güneş üçlüsüyle yapılmadığını vurgulayarak, "Dünyada değişen ve gelişen turizm sektörü, yeni turist profillerini ortaya çıkardı. Bu profillere ayak uydurmalı ve Ankara'yı dünyayla buluşturmaya gayret etmeliyiz" diye konuştu.

YÜKSEL: DİREKT UÇUŞ ŞART
Ankaralılar'ın kenti daha dikkatli görmelerini ve fark etmelerini isteyen Vali Yüksel, "Kültür turizmi için biçilmiş kaftan olan Ankara, tam 50 tane müzeye sahip. Ancak 17 yıldır uluslararası turizm fuarlarına katılmayan tek başkent Ankara'dır" şeklinde konuştu. Kültür turizminin yanı sıra sahip olduğu akredite hastaneleriyle Ankara'nın sağlık turizminde de söz sahibi olması gerektiğini vurgulayan Yüksel, "Başkent'te turizm için ne yapılırsa yapılsın, mutlaka yurt dışından Ankara'ya direkt uçuşların düzenlenmesi gerekiyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkent'te turizm atağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN