Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlar için 'ta ders zili çaldı

Giriş Tarihi: 27.2.2013 10:06 Güncelleme Tarihi: 27.2.2013 12:18

lı kadınlar profesyonel meslek sahibi oluyor.

Kadın iş gücünü ekonomiye kazandırmak için kadınlara yönelik birçok meslek edindirme kursu açan Belediyesi aile merkezleri, şimdi de Aşçılık ve Pastacılık kursuna ev sahipliği yapıyor.

Kursiyerler 640 saatlik bir eğitimden geçecek. Toplam 20 kadının katılımıyla bir ay önce başlayan kurs, 27 Haziran'da son bulacak. Kurs süresi boyunca kadınlar; pastacılık ve hamur işlerinin püf noktalarını öğrenecek. İş Kur ve Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa hazırlanan kursa Mamak Belediyesi ekipman ve yer desteği sağlıyor.

Aşçılık ve Pastacılık kursuna katılan kursiyer kadınlar; 'Kendi ayaklarımızın üzerinde durmak, profesyonel iş hayatında kendimize sağlam bir yer edinmek için bu kursa başladık. Kursu tamamladıktan sonra ailemizin ekonomisine büyük katkı sunacağız. Her şeyden önce bize bu fırsatı verenlere teşekkür ederiz. Ayrıca, her türlü ekipman ve yer desteğiyle bizlerden desteğini esirgemeyen Başkanımız Mesut Akgül'e teşekkür ediyoruz' dedi.

Aile merkezlerinde düzenlenen başka kurslara da katıldıklarını dile getiren Mamaklı kadınlar bu kurs sonrasında profesyonel iş hayatına atılacak. Çoğu ev hanımı olan kadınlar kurslarda verilen derslerde, aşçılığın en ince ayrıntılarını teorik ve pratik olarak öğreniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlar için Mamak'ta ders zili çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN