Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitimde yarım asırlık imza

Başkent'in ilk dershanelerinden biri olan Jale Tezer, eğitimdeki 45 yıllık birikimiyle ismini Ankara markaları arasına yazdırdı. 550 öğretmeniyle binlerce öğrenci yetiştiren kurum, başarıya doymuyor

Giriş Tarihi: 28.2.2013
45 yıl önce Ankara'nın ilk dershanelerinden biri olarak eğitim hayatına başlayan Jale Tezer Eğitim Kurumları, kadrosunda bulunan 550 öğretmeni ve 5 bini aşkın öğrencisiyle başarıdan başarıya koşuyor. Son 3 yılda 21 Türkiye birincisi çıkartan kurum, eğitimde devrim niteliği taşıyan 'montessori' sistemiyle de fark yaratıyor.

BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR
İlk dershanesini açtıktan bu yana 45 yılı geride bırakan Jale Tezer Eğitim Kurumları, her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kurumun geçmişini anlatan Jale Tezer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bahar Alanya, 1 dershaneyle başladıkları yolda büyük mesafe kat ettiklerini belirterek, "Şu anda Çankaya, İzmir Caddesi ve Selanik Caddesi'nde dershanelerimizin yanı sıra bir de Jale Tezer Koleji ile öğrencilerimize hizmet veriyoruz" dedi.

HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRİYOR
"Her evde bir Jale Tezerli vardır" diyen Bahar Alanya, sadece eğitim kurumları olarak değil, Jale Tezer'in yazdığı 30'a yakın kitaptan yüz binlerce öğrencinin faydalandığını sözlerine ekledi. Hazırlıkları başlayan ve Gölbaşı'nda yapılacak olan 1000 öğrencilik kampüsten de bahseden Alanya, "Butik okul olarak inşa edilecek kampüste, binalardan çok yeşil alan mevcut olacak. Öğrenciler ekip biçsin, doğanın içinde büyüsün diye ağaçların arasında 2'şer katlı çocuk ölçekli organik yapılar yer alacak. Jale Tezer, en büyük hayalini bu okulla gerçekleştirecek" diye konuştu.

'ONLARLA GURUR DUYDUM'
Eğitim işinin kendisi için bir hobi olduğunu ifade eden Jale Tezer Eğitim Kurumları Genel Müdürü Bahar Alanya, "Kaliteli ve vicdan sahibi 550 öğretmenimiz var. Öğretmenlik örnek olmaktır, yoksa azarlamak çok kolay. Çocukların o kadar güzel enerjileri var ki bunu başarıya çevirmek bize büyük keyif veriyor. Matematik olimpiyatları ve akıl oyunlarında şu anda Ankara Fen Lisesi'yle başa baş gidiyoruz. TÜBİTAK projelerinde ise ilk 3'e giren tek okuluz. Çocuklarımız bu yıl tam 17 projeyle TÜBİTAK'a başvurdu. Onlarla gurur duydum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitimde yarım asırlık imza
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN