Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara Film Festivali 14 Mart'ta başlıyor

Giriş Tarihi: 1.3.2013

24. Ankara Uluslararası Film Festivali 14-24 Mart günleri arasında, "Doğu İmgeleri" temasıyla Başkentli sinemaseverlere yerli ve yabancı filmlerden oluşan bir seçki sunmaya hazırlanıyor

Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından Halkbank'ın ana sponsorluğunda 24. kez düzenlenecek olan Ankara Uluslararası Film Festivali, 14-24 Mart günleri arasında sinemaseverlerle buluşacak. Bu yıl "Doğu İmgeleri" temasıyla yola çıkacak festivale başvuran 19 uzun filmden 8'i, 253 kısa filmden 17'si ve 84 belgeselden 9'u yarışmaya hak kazandı.

"TEPENİN ARDI"
24. Ankara Uluslararası Film Festivali'nin Ulusal Uzun Film yarışmasında yer alacak 8 film, Belmin Söylemez'in Şimdiki Zaman, Elfe Uluç'un Aziz Ayşe, Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan'ın Babamın Sesi, Emin Alper'in Tepenin Ardı, Hüseyin Tabak'ın Güzelliğin On Par'Etmez, Erden Kıral'ın Yük, Selim Evci'nin Rüzgarlar, Dilek Keser ve Ulaş Güneş Kacargil'in Evdeki Yabancılar oldu. Filmler, festivalin program yönetmenlerinin yaptığı ön eleme sonucunda belirlendi.

ALTIN LALE'YE DEĞER GÖRÜLDÜ
Ulusal Uzun Film Yarışması'nın jürisinde yapımcı ve yönetmen Tomris Giritlioğlu, oyuncu Şenay Gürler, yazar ve oyuncu Ercan Kesal, yazar Cemil Kavukçu ve yönetmen Ezel Akay bulunuyor. Hüseyin Tabak'ın yönetmenliğini üstlendiği "Güzelliğin On Par'Etmez" filmi 49. Uluslararası Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Film Ödülü'nün de aralarında bulunduğu 6 ödül birden aldı. Emin Alper'in oldukça dikkat çeken filmi "Tepenin Ardı" ise 31. İstanbul Film Festivali'nde En İyi Film dalında Altın Lale'ye değer görüldü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara Film Festivali 14 Mart'ta başlıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN