Çankaya veznelerine haciz

Çankaya Belediyesi'nden hak edişlerini alamayan müteahhitler isyan etti. 1 milyon 300 bin TL alacağı olan bir firmanın sahibi, icra yetkilileriyle birlikte belediyenin veznesini haczetti

Taşeron firmalara ödemelerini yapmayan Çankaya Belediyesi'nde dün haciz şoku yaşandı. Hak edişlerini alamayan müteahhitler, ticari hayatlarının bittiğini vurgulayarak isyan etti. İcra yetkilileriyle belediyeye çıkarma yapan bir firma sahibi, belediyenin veznelerini haczetti. O sırada ödeme yapmaya çalışan vatandaşlar kasaların kapanmasıyla ödemelerini gerçekleştiremedi. Ödeme bekleyen isimlerin arasında CHP İl Başkan Yardımcısı Ramiz Çelik'in de bulunması dikkat çekti.

İŞLEMLER DURDU
İflasa sürüklendiklerini vurgulayan müteahhitlerden Sinyalizasyon Ltd. Şti.'nin sahibi Süleyman Erseven, avukat Filiz Maçka ve 19. İcra Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte Çankaya Belediyesi'ne icra işlemi gerçekleştirdi. İcra sırasında vezneye ödeme gerçekleştiren vatandaşlar, kasaların kapanmasıyla birlikte işlemlerini gerçekleştiremedi. Çankaya Belediyesi'nden 1 milyon 300 bin TL alacağı olduğunu ancak aylardır oyalandığını öne süren Süleyman Erseven, "Bütün müteahhitleri iflasa sürüklediler. Belediye veznelerinden 56 bin TL'lik haciz işlemini gerçekleştirirken, icra dosyasına toplamda 100 bin TL'lik ödeme yapacaklarını söylediler. 20 Mart'a kadar 200 bin TL'lik bir ödeme daha yapacaklarını yazılı taahhüt ettiler" dedi.

ŞOV YAPIYORLAR
Borçlarını ödeyemeyen ve çekleri yazılmaya başlayan müteahhitlerden Adnan Aydın ise iflasa sürüklendiğini anlatarak, "Dikmen ve Balgat'ta yaptığım parklardan doğan 170 bin TL'lik hak edişimi 3 aydır alamıyorum. Toplamda 570 bin TL alacağım var. Son 2 ayda 15 milyon TL'lik ihale düzenlediler. Müteahhitlerin parasıyla siyasi şov yapıyorlar" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çankaya veznelerine haciz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN