Hastalıklar saçınızı dökmesin

Uzmanlar, saçsızlığa neden olan birçok hastalığa karşı önceden tedbir alınabileceğini, saç dökülmesine de PRP ile engel olunabileceğini belirtiyor

Giriş Tarihi: 3.3.2013
Günümüzde saç dökülmeleri özellikle erkeklerin sorunu gibi görünse de bazı hastalıklar, kadın ve erkek ayrımı yapmadan saç kaybına neden olabiliyor. Acıbadem Hastanesi Cilt Hastalıkları Uzmanı Dr. Belma Bayraktar, PRP (Platelet Rich Plazma) yöntemiyle kandan alınan kök hücrelerin seçilmiş hasta gruplarında saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulandığını aynı zamanda cilt yenileme ve gençleştirmede de başarıyla kullanıldığını belirtiyor.

ÖNCE TANI SONRA TEDAVİ
PRP (Platelet Rich Plazma) yöntemi hakkında bilgi veren Dr. Bayraktar, saçsızlığa neden olan birçok hastalık olduğunu anlatarak, "Bu yöntemle hastalıklar önceden tespit edilerek saç dökülmesi tipinin ve derecesinin belirlememize yardımcı oluyor. Hekim, öncelikle bu sorunu tanımlamaya çalışıyor. Ardından soruna yönelik tedaviye başlanıyor. Saç dökülmesine ise 15-20 hastalık neden olabiliyor" dedi.

SÜREKLİ FÖN ZARARLI

Saç dökülmelerine neden olan hastalıkları da anlatan Dr. Bayraktar şunları söyledi: "Antidepresanlar, kan sulandırıcı, tansiyon ve mantar ilaçları saç dökülmesine neden olabiliyor." Dr. Bayraktar, saç köklerinin fön nedeniyle yıpranarak, dökülmeye başladığına dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastalıklar saçınızı dökmesin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN