Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara ihracatta söz sahibi oluyor

Başkent, ihracatta adından söz ettirmeye devam ediyor. Ankara, yılın ilk iki ayında 1.1 milyar dolar seviyesinde gerçekleştirdiği ihracatla öne çıktı

Giriş Tarihi: 8.3.2013
Orta Anadolu İhracatçı Birlikleri (OAİB) Ankara'dan yapılan ihracatta ağırlığını koydu. Şubat ayında yüzde 18'lik artışla 580 milyon dolarlık ihracatın gerçekleştirildiği Ankara'da, OAİB üzerinden yapılan ihracat 313.8 milyon dolar olarak kayıtlara geçti. Yılın ilk iki ayında 1.1 milyar dolar seviyesinde gerçekleştirdiği ihracatla söz sahibi olan Ankara, bu performansı ile Türkiye ihracatından yüzde 5 pay almayı başardı.

SANAYİ VE MADENCİLİK ÖNDE
Şubat ayında toplam 580 milyon dolar seviyesinde ihracatın yapıldığı Ankara'da sanayi ve madencilik sektörleri öne çıktı. Kimyevi Maddeler ve Mamulleri, Makin ve Aksamları, Madencilik Ürünleri, Makine ve Aksamları, Çelik ile Otomotiv Endüstrisi sektörleri ilk sıralarda yer aldı. 2013'ün ikinci ayında Ankara'dan gerçekleştirilen ihracatta ilk sırayı yüzde 12,8 ile Çin Halk Cumhuriyeti aldı. Bu ülkeyi Irak, ABD, Almanya ve İtalya izledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara ihracatta söz sahibi oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN