Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Yanlış bilgiye kulak asmayın'

Mamak'taki iki mahallede uygulanan kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili vatandaşlara bilgi veren Mesut Akgül, "Yanlış bilgilere kulak asmayın" dedi

Giriş Tarihi: 8.3.2013
Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, 44 bin metrekare alan üzerinde uygulamaya konan ve ilçenin iki mahallesini kapsayan Anayurt-Gülseren Kentsel Yenileme ve Gecekondu Dönüşüm Projesiyle ilgili mahalle sakinleriyle bilgilendirme toplantısında bir araya geldi. TOKİ ile birlikte yapılacak projenin geldiği aşamayı vatandaşlara detaylı bir şekilde anlatan Akgül, vatandaşların sorularını da tek tek dinledi ve yanıtladı. Akgül, Anayurt ve Gülseren mahallelerinin bu dönüşümle birlikte kazanacağı yeni imajının tüm Ankara'ya örnek olacağını belirtti.

TEMELLER BU YIL ATILIYOR
Çarpık yapılaşmanın önüne geçerek, depreme dayanıklı modern konutların inşa edileceği, Gülseren ve Anayurt mahallelerinde yıkımlar geçen yıldan itibaren hızla devam ediyor. Mesut Akgül, vatandaşların yanlış bilgilendirmelere kulak asmamaları gerektiğini söyledi. Akgül, Ankara'da yeşil alanı en fazla olan modern konutların inşa edileceğini belirterek 2 bin konutun temelinin 2013'te atılacağı müjdesini verdi.

STANDARTTAN FARKLI
Projenin yüzde 20'sinin konut yüzde 80'inin yeşil alan olması nedeniyle örnek gösterildiğini belirten Mesut Akgül, vatandaşlara müteahhitlerin dahi sunduğu imkanlardan daha cazip imkanlar sunduklarını hatırlatarak vatandaşın konut sahibi olabilmesi için tüm şartların vatandaşın lehine hazırlandığını söyledi. Akgül, "Uyguladığımız dönüşüm projesinin bir özelliği de TOKİ'nin standart projelerinden farklı olması. Projesini bizzat biz yaptık ve TOKİ'ye teslim ettik" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Yanlış bilgiye kulak asmayın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN