Esnaf yardım elinin uzanmasını bekliyor

Yunus Emre Halk Çarşısı'nı yok eden yangının ardından enkaz kaldırma çalışmalarını izleyen mağdurlar, uzanacak yardım elini bekliyor

Giriş Tarihi: 13.3.2013
Altındağ Yunus Emre Halk Çarşısı'nda enkaz kaldırma çalışmaları devam ediyor. İşyeri sahipleri bir yandan çarşı içinde çalışan iş makinelerini seyrediyor bir yandan da kendilerine uzanacak yardım eli için kurum ve kuruluşlarla görüşmelerini sürdürüyor. Enkaz kaldırma çalışmalarında sırasında hurdacıların, canları pahasına çocuklarıyla beraber iş makinelerinin arasında para edecek bir şeyler araması dikkat çekiyor.

ÇEVRESİ DE ETKİLENDİ
Çarşı yangının 687 dükkanı kül etmesi semt sakinlerinin hayatını alt üst etti. Yangından sadece çarşı esnafının değil tüm bölgenin zarar gördüğünü söyleyen Otel Yöneticisi Hasan Akbaş, "Otelimiz çarşının karşısındaydı. Yangından biz de çok etkilendik. Camlar patladı, müşteriler dumandan etkilendi ve hepsi tahliye edildi. Yangından sonra da müşteri gelmemeye başladı. Kiramızı bile ödeyemeyecek durumdayız" dedi.

OYBİRLİĞİYLE DESTEKLENDİ
Öte yandan Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yangında işyerlerini kaybeden ve mağdur olan esnafa, Belediye Bütçesi dahilinde yardım edilmesi, bölgenin yeniden inşa edilmesi konusunda Altındağ Belediyesi ile işbirliği yapılması için hazırlanan önerge oy birliğiyle kabul edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnaf yardım elinin uzanmasını bekliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN