Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köylülere acil yardım eğitimi verildi

Çankaya Belediyesi "Doğa Sporları Projesi" ile çiftçilere ilk yardım eğitimi veriyor. Eğitim alan çiftçi, artık kazaya müdahale edebilecek

Çankaya'ya yeni bağlanan 7 köy dahil olmak üzere toplam 12 kırsal mahallede "Kır-Kent Kardeşliği" projesini hayata geçiren Çankaya Belediyesi, bu proje içinde yer alan doğa sporları için çiftçileri her alanda eğitiyor. İlçenin doğa turizmi altyapısını geliştirerek Ankara'nın ulusal ve uluslararası turizmini geliştirmek amacıyla kolları sıvayan Çankaya Belediyesi, kentin güney doğusunda vatandaşın doğayla buluşacağı yeni bir kapı araladı. Belediye bu çalışmaları kapsamında bölge halkına rehberlik eğitiminin yanı sıra acil yardım eğitimi de veriyor. Yerel haklın köyden kente göçünü önlemek için Kır- Kent Projesi kapsamında bir takım yeni çalışmalar gerçekleştiren belediye, doğa sporlarını da bu alanda kullanılacak bir mecra olarak değerlendiriyor. Karahasanlı, Akarlar, Evciler, Kömürcü, Tohumlar, Çavuşlu, Yayla, Yakupabdal ve Karataş kırsal mahallelerinde yamaç paraşütü alanı, kızak, bisiklet, arazi araçları ve yürüyüş parkurları düzenlemeleri yaparak doğa turizmini çeşitlendiren belediye, bu etkinliklere bölge halkını da dahil ediyor.

Müdahale edebilecekler
Doğa sporları için gelen vatandaşlara rehberlik etmesi için bölge halkına önce rehberlik eğitimi veren belediye, son olarak acil yardım eğitimi de verdi. Yamaç paraşütü, kızak, bisiklet, arazi aracı kullanımı gibi birçok spor dalında eğitilen çiftçiler artık herhangi bir kaza anında da sporculara acil müdahale de bulunabilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylülere acil yardım eğitimi verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN