Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Merak edilen projenin detayları belli oluyor

Giriş Tarihi: 13.3.2013

Kırıkkale'de MKE Lojmanları alanında yapılacak çalışmayla bölge, yeşile bürünecek ve modern bir görünüm kazanacak

Kırıkale'de MKE Lojmanları'nın bulunduğu alanla ilgili dört gözle beklenen projenin detayları gün yüzüne çıkıyor. Kırıkkale Belediyesi, TOKİ ve MKE tarafından yürütülen çalışma hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Veli Korkmaz, "MKE Lojmanları'nın olduğu yerde şehri daha cazip kılacak bir çalışma yürütüyoruz. TOKİ ile işbirliği halindeyiz. Karşılıklı projeler hazırlandı. Bu projelerle ilgili değerlendirmelerimizi sürdürüyoruz" dedi.

NELER YAPILACAK?

Proje kapsamında TOKİ MKE'ye ait yerleri değerlendirecek konut ve yeşil alan çalışması yapacak. MKE'ye TOKİ'ye devredilen yerler karşılığında yeni lojmanlar ve konutlar yapılacak. Belediye, proje kapsamında yeşil alan daha önceden tasarladığı sosyal çalışmalar ile Kültür Sarayı ve Taş Han gibi çalışmaları gerçekleştirecek.

AVM küçük olacak
Çalışma tamamlandığında bölgede geniş bir alan yeşil bölge olarak kullanılacak. Bölgede konutların yanı sıra Kültür Sarayı ve Taş Han'da yer alacak. MKE ise teslim ettiği yerlerin karşılığında yeni lojman ve konutların sahibi olacak. Kamuoyunda iddia edildiği gibi bölgeyi olumsuz gösterecek AVM veya iş merkezi yapılaşması olmayacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merak edilen projenin detayları belli oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN