Fuhuş operasyonu

Giriş Tarihi: 14.3.2013

Ahlak polisi, otel, randevuevi ile masaj, sauna ve güzellik salonlarının da aralarında bulunduğu 100 ayrı noktaya fuhuş operasyonları düzenledi

Ankara Emniyet Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, son bir ayda 100 noktaya operasyon düzenledi. Polisin yaptığı teknik ve fiziki takibin yanı sıra alınan anlık ihbarlar üzerine aralarında 30 otel, 25 randevuevi ile 45 masaj, sauna ve güzellik salonunun yer aldığı adreslere seri baskınlar yapıldı. Çankaya, Altındağ ve Keçiören'i kapsayan fuhuş operasyonları kapsamında fuhuş yaptığı belirlenen 120 kadına işlem yapılırken, "fuhuşa aracılık ve yer temin etmek" iddiasıyla da 20 kişi gözaltına alındı.

MEKANLAR TAKİBE ALINDI
Ahlak Büro Amirliği ekipleri sivil ve resmi ekiplerle hareket ederek seri operasyonlara imza attı. Polisin takibe aldığı bazı otel, randevuevi ve masaj, sauna güzellik merkezi adı altında fuhuş yaptırılan mekanlara art arda baskınlar düzenlendi. Müşteri kılığında bu mekanlara sızan polis, seri numaraları alınmış paraları hayat kadınlarına verdi. Durumu dışarıda bekleyen resmi ekiplere bildirerek operasyon için harekete geçilmesini sağladı.

20 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
Özellikle Çankaya, Altındağ ve Keçiören'deki fuhuş yuvalarını hedef alan polisin planlı çalışmalarını anlık istihbarata dayanan operasyonların da olduğu belirtildi. 100 noktaya baskın yapıldığı öğrenildi. Polisin, 120 hayat kadınına işlem yaptığı ayrıca "fuhuşa aracılık ve yer temin etmek" iddiasıyla mekan işletmecileri ile randevuevi sahiplerinden oluşan 20 kişiyi gözaltına alındığı bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Fuhuş operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN