Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nakille hayata bağlandı

Karaciğer yetmezliğine yakalanan 27 yaşındaki Fatih Öztürk, üç buçuk yıllık bekleyişin ardından nakil ameliyatı oldu

Giriş Tarihi: 14.3.2013
O'nun yaşamı, hiç beklemediği bir anda değişti... Üç buçuk yıl önce eklem ağrıları nedeniyle doktora giden ve karaciğerinin iflas ettiğini öğrenen 27 yaşındaki Fatih Öztürk, Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde gerçekleştirilen nakil ameliyatıyla yeniden hayata bağlandı. Zorlu bir hastalıkla mücadele eden Öztürk'e ikinci hayat, beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin organlarının bağışlanmasıyla geldi.

YAŞAMA SEVİNCİNİ KAYBETMEDİ

Hastalığını ilk duyduğu anda yıkıldığını dile getiren Öztürk, "Hiç beklemediğim bir anda karaciğer yetmezliğine yakalandığını öğrendim. Eklem ağrısı şikayetiyle doktora gitmiştim ama karaciğer sirozu olduğumu ve nakil olmam gerektiği söylendi. Üç buçuk yıldır uygun bir karaciğer çıkmasının bekliyordum. Bu savaşı kazanmaya kararlıydım ve yaşama sevincimi hiç kaybetmedim. İşime devam ettim ve sosyal hayattan kopmadım" dedi.

SİZ DE BİR CAN KURTARIN
Hem ailesinin hem de kendinin organ bağışında bulunduğunu anlatan Öztürk, "Benim gibi ikinci bir hayat bekleyen çok fazla hasta var. Siz de organ bağışında bulunup, bir hayat kurtarabilirsiniz. Herkesi organ bağışına karşı duyarlı davranmaya davet ediyorum" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nakille hayata bağlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN