Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanından yatırım çağrısı

1. Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) ziyaret eden Benin Cumhurbaşkanı Thoma Boni Yayi, Türk yatırımcıları, kendi ülkesinde yatırıma davet etti

Türkiye'ye resmi ziyarette bulunan Benin Cumhurbaşkanı Thoma Boni Yayi, 1. Organize Sanayi Bölgesi'ni (OSB) ziyaret etti. Yayi, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir'in eşlik ettiği OSB turunda iş makinesi ve traktör üretimi yapan iki firmayı ziyaret ederek incelemelerde bulundu. OSB'lerin Türkiye'nin gücüne katkıda bulunduğunu vurgulayan Yayi, "Türkiye, dünyanın önde gelen ekonomilerinden biri, bu duruma katkıda bulunan OSB'leri takdir ediyorum" diye konuştu. Gerek Benin gerekse Afrika olarak Türkiye'nin tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirten Yayi, Türkiye'nin özellikle OSB konusunda ciddi tecrübelere sahip olduğuna dikkati çekti. Yayi, Benin'in dünyanın önde gelen pamuk üreticilerinden biri olduğunu anımsatarak, "Bu alanda işbirliği yapabiliriz size ihtiyacımız var. Aynı zamanda tarım, ziraat ve imar alanlarında da işbirliğine gitmek isteriz" dedi.

Yayi: Ticareti artırmalıyız
TÜRK işadamlarını ve sanayicileri Benin'e yatırıma davet eden Yayi, Benin'in demografik yapısıyla istikrarlı ve transit bir ülke olduğunu aynı zamanda Benin'in, Nijerya haricinde bölgenin en zengin ülkesi olduğunu kaydetti. ASO Başkanı Nurettin Özdebir de Benin'in bölgenin müstesna ülkelerinden biri olduğunu dile getirdi. Özdebir, Benin'le yapılan ihracat ve ithalatın artırılması gerektiğini bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanından yatırım çağrısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN