Hastane kardeşliği

Böbrek nakli olan Merve Kandemir (10), kendisi gibi nakil ameliyatı geçiren 1.5 yaşındaki Yusuf Eray Pınar'a kardeşi gibi bakıyor. Aynı odayı paylaşan ikili, birbirinden hiç ayrılmıyor

Giriş Tarihi: 17.3.2013
Uzun zamandır uygun organ çıkmasını bekleyen 16 aylık Yusuf Eray Pınar ve 10 yaşındaki Merve Kandemir, aynı zamanda nakil ameliyatı olarak yeniden yaşama döndü. 6 yıldır böbrek nakli olmayı bekleyen Merve'ye ikinci hayat, beyin ölümü gerçekleşen bir çocuğun böbreğiyle gelirken, Yusuf ise babasının karaciğerinden alınan bir parçayla yaşama bağlandı. Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde ameliyat olan iki küçük çocuk, aynı odada da kalarak birbirlerine destek oluyor. 6 yıldır böbrek nakli olmayı bekleyen Merve, karaciğer nakli olan küçük Yusuf'u hiç yalnız bırakmıyor. Geçen hafta ameliyat olan ikili, birbirlerinden şimdi hiç ayrılmıyor. Aynı odayı paylaşan çocukların mutlulukları yüzlerinden okunuyor.

Aileler de mutlu oldu
10 yaşına kadar hayatını hastanede geçiren Merve, oda arkadaşı minik Yusuf'u kardeşi gibi seviyor. Merve, Yusuf ağladığında O'nu güldürebilmek için elinden geleni yapıyor. Yusuf'un annesi Songül Pınar, "Oğlum doğuştan bir hastalık nedeniyle karaciğer yetmezliğine yakalandı. Doktorlar, nakil olması gerektiğini söyledi. Eşime yapılan tetkiklerin sonucu olumlu çıkınca ameliyata alındılar" diye konuştu. Merve'nin annesi Şehri Kandemir ise "Kızım iyileştiği için çok mutluyum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hastane kardeşliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN