Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kulelerin mimarı projelerini sergiledi

Mimar Gökhan Aksoy'un Paladyum Beytepe'nin de aralarında yer aldığı projelerinden oluşan sergisi, Koleksiyon'da ziyaretçilerini bekliyor

Giriş Tarihi: 17.3.2013
Başkent'te tasarladığı konut kulesi ve plaza projeleriyle dikkati çeken Gökhan Aksoy'un eserlerinden oluşan mimarlık sergisi büyük ilgi gördü. Anayasa Mahkemesi'nin yeni binasının tasarımı ile ödül kazanan Gökhan Aksoy'un, aralarında Ankara'nın ilk çevreci konut kulesi "Paladyum Beytepe" projesinin de yer aldığı eserleri, 8 Nisan'a kadar Koleksiyon'un Kavaklıdere Binnaz Sokak'taki merkez mağazasında sergilenecek. Gökhan Aksoy, sergi açılışında yaptığı konuşmada, gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Türk Serbest Mimarlar Derneği'nden 2-3 yıl önce burada sergi açmam konusunda teklif aldığımda firmam yoktu. Beni sonraki sergiler için değerlendirmelerini istedim. 2-3 yıl içinde burada gördüğünüz projeleri gerçekleştirdim. Koleksiyon ve Türk Mimarlar Derneği'ne, yeni ve eski çalışma ekibime, aileme, eşime desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" dedi.

'Bu özel günde yanında olmak istedim'
Sergiyi, Paladyum Beytepe projesini uygulayan Uzaltaş'ın Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Pala da gezdi. Pala, "Gökhan Aksoy'un, Paladyum Beytepe projesiyle Uzaltaş'a büyük katkısı oldu. Bu özel gününde ben de onun yanında yer almak istedim" dedi. Sergide, Paladyum Beytepe'nin yanı sıra Anayasa Mahkemesi ile diğer kule konut, plaza ve villa projeleri yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kulelerin mimarı projelerini sergiledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN