Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Harabe yığını

Başkent'in lüks mahallelerinden Çiğdem, kaderine terk edilmiş harabelerle doldu. Acil çözüm bekleyen çevre sakinleri, bu yapılardan korkar hale geldi

Gayrimenkul fiyatlarına göre Ankara'nın lüks mahallelerinden biri olarak görülen Çiğdem Mahallesi'nin en büyük sorunu haline gelen harabe yapılar, bölge sakinlerini korkutuyor. Hem yıkılma tehlikesi bulunan hem de içleri tinerci yuvası haline gelen harabeler, yetkililer tarafından ortadan kaldırılmayı bekliyor.

MANZARA KORKUTUCU
Uzun yıllardır mahallelerinin hizmet alamadığını dile getiren Çiğdem Mahallesi Muhtarı Cemal Akın, kamu arazilerinin üzerine yapılandırılan yıkık gecekondu ve harabelerin mahalle sakinlerinin en büyük sorunlarından biri haline geldiğini söyledi. Akın, "İnsanlar 500 bin TL verip burada ev sahibi oluyor ancak karşılaştıkları manzara ne yazık ki onları üzüyor" dedi.

"ÇÖZÜM BEKLİYORUZ"
Harabelerin mahalle sakinlerini korkutmasının yanı sıra ciddi anlamda çevre kirliliği yarattığını da ifade eden Muhtar Akın, "Buradaki harabelerin içlerinden ne çıkacağı hiç belli olmuyor. Mahallemizin diğer büyük sorunlarından biri olan sokak köpekleri de buradaki harabeleri kulübe olarak kullanıyor. En kısa zamanda bu sorunun çözülmesini bekliyoruz" diye konuştu.

CADDE ÇUKUR DOLU
Çiğdem Mahallesi'nin işlek caddelerinden biri olan 1550. Cadde, altyapı çalışmaları sonrası asfaltlanmadan bırakılınca köstebek yuvası haline geldi. Toplu taşıma araçlarının güzergahında yer alan cadde, hem araç sürücülerini hem de mahalle sakinlerini çileden çıkarıyor. Asfalta yama bile yapılmadığını dile getiren mahalleliler, belediye yetkililerinden hizmet bekliyor.

"MAHALEYİ ÜZÜYOR"
Araçların hasar görmesine sebep olan ve sürücüleri zor durumda bırakan Çiğdem Mahallesi'ndeki 1550. Cadde'nin acilen asfaltlanması gerektiğine dikkat çeken Çiğdem Mahallesi Muhtarı Cemal Akın, "Araçların sık kullandığı bir caddenin böyle çukurlarla dolu olması hem sürücüleri hem de mahalle sakinlerini üzüyor" dedi.

KALDIRIM BİLE YOK
Altyapı çalışmaları sonrasında asfaltın yeniden onarılmadığını hatırlatan Muhtar Akın, "Dolmuşların kullandığı bir güzergah olan caddede asfaltın yanı sıra kaldırım bile bulunmuyor. Bölge sakinleri cadde üzerinden yürümek zorunda kalıyor. Bu da trafik kazalarına davetiye çıkarıyor. Yetkililerin daha duyarlı olmasını istiyoruz" diye konuştu.

VATANDAŞ NE DEDİ?

Ali Ceylan (Mahalleli):
Sokak köpekleri zarar veriyor
Mahallenin dört bir yanını saran sokak köpekleri, grup halinde gezerek vatandaşa zarar veriyor. Belediye yetkilileri bu soruna bir çözüm bulmalı ve buradaki köpekler toplanarak barınaklara yerleştirilmeli.

Samet Yılmaz (Mahalleli):
Asfaltlara artık yama yapılmasın
Kaldırım ve asfaltlarımızdan çok dertliyiz. Bugüne kadar asfalt sorunlarımızı hep yama yaparak giderdiler. Maalesef yıllardır bu mahalleye düzgün bir asfalt atılmadı. Yetkililer lütfen ilgilensin.

Murat Demir (Mahalleli):
Geceleri sokaklar karanlık oluyor
Sokak aydınlatmalarından son derece şikayetçiyiz. Geceleri tüm sokaklar çok karanlık oluyor. Mahalleliler sokağa çıkmaya, takılıp düşmeye korkuyor. Aydınlatmamıza biraz daha önem verilmeli.

Abdurrahman Coşkun (Mahalleli):
Bir an önce onarım yapılsın
Mahallemizin asfaltlarından şikayetçiyiz. Bugüne kadar her sorunda yama yaparak geçiştirildi. Ancak asfalt artık yamaları kaldırabilecek durumda değil. Mahallenin neredeyse tamamının yeniden asfaltlanması gerekiyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Harabe yığını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN