Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Talha için 6 yıldır adalet arıyorlar

Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde kalp ameliyatı olduktan sonra hastane bakterisi kapan 17 aylık Yiğit Talha Yıldırım'ın ailesi 6 yıldır adalet peşinde

Hastane bakterisi nedeniyle 2007 yılında hayatını kaybeden 17 aylık Yiğit Talha Yıldırım'ın ailesi olayla ilgili idari soruşturma yapmayan Gazi Üniversitesi hakkında suç duyurusunda bulundu. 2007 yılında 17 aylık Yiğit Talha Yıldırım, 9 yaşındaki Meryem Cura ve 2.5 yaşındaki Meltem Şen, başarılı geçen kalp ameliyatının ardından hastanede kaptıkları bakteriden dolayı hayatlarını kaybetmişti. Yıldırım ailesi, üniversitede görevli bazı kişiler hakkında "taksirle adam öldürme ve görevi ihmal"den dolayı suç duyurusunda bulundu ve yargı süreci başladı. Olay sonrası üniversite, yaptığı idari soruşturmayla kendisini akladı. Aile Danıştay'a başvurdu. Danıştay 2011 yılında idari bir soruşturma için yeni bir heyet kurularak olayın araştırılmasını istedi. Ancak o günden bu yana Gazi Üniversitesi adım atmadı.

Zamanaşımı tehlikesi var
Bunun üzerine Talha'nın anne ve babası ile dedesi Fahri Yıldırım, Gazi Üniversitesi hakkında 'görevi ihmal' ve 'yargı kararlarını yerine getirmeme' iddialarıyla suç duyurusunda bulundu. Delil olarak mahkeme kararlarını sunan Yıldırım ailesi, üniversite yetkililerinin zamanaşımı tehlikesine rağmen soruşturmayı tamamlamadığına dikkat çekerek bir an önce suçluların bulunmasını istedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Talha için 6 yıldır adalet arıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN