Safiye Soyman'a sahtecilik şoku

Giriş Tarihi: 19.3.2013

Safiye Soyman'ın, Tunalı Hilmi'deki dairesine işyeri ruhsatı alabilmek için resmi evrakta sahtecilik yaptığı iddia edildi

Tunalı Hilmi Caddesi 73 numarada bulunan 4 numaralı dairesine işyeri ruhsatı almak isteyen Safiye Soyman'ın resmi evrakta sahtecilik yaptığı iddia edildi. Apartman yönetiminin şikayeti üzerine Soyman'ın dairesine hazır giyim satış yeri ruhsatı almak istediği, bunun için sahte apartman karar defteri düzenleyerek bin sakinlerinin imzasını taklit ettiği ortaya çıktı.

ORGANİZE İŞLER

Apartman yöneticisi Hülya Yüceer'in avukatlığını yapan Hasan Basri Aksoy, konuyla ilgili Ankara Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi. Aksoy, "Resmi evrakta sahtecilik yapılarak kamu kurumu çıkar sağlama amaçlı dolandırılmış. Birinci şüphelimiz olan Bülent Ertürk'ün mal sahibi Safiye Soyman ile birlikte organize bir şekilde hareket ettiğini düşünüyoruz" diye konuştu.

KOLONLAR ZARAR GÖRDÜ

Apartmandaki 4 numaralı dairenin işyerine çevrilmesiyle imar projesine aykırı düzenlemeye gidildiğini söyleyen Hasan Basri Aksoy, "Bu bina çok eski ve yığma. Alt kattaki dükkanlar daha çok müşteri çekebilmek için işyerleri içinde bir takım düzenlemelere gitmiş. Binanın taşıyıcı kolalarına zarar vermiş. Bu bina Başkent'in en işlek yerinde her an Ankaralılar'ın üstüne yıkılabilir. Bunun da tek suçlusu Çankaya Belediyesi olur" dedi.

İMZALAR TAKLİT
Apartman sakinlerinin hepsinin ortak kararı olmadan dairenin işyerine çevrilemeyeceğini söyleyen Aksoy, "Buradaki kural çok açık. Bir apartman sakini bile bu karara itiraz etse iş yeri açılamaz. Bu nedenle sahte apartman karar metni düzenlenmiş ve apartman sakinlerinin imzaları taklit edilerek noterden tasdik edilmiş. Ve ne tesadüf ki noter bu defteri tasdik ve onaya getiren kişilerin kimlik tespitlerini yapmayı unutmuş" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Safiye Soyman'a sahtecilik şoku
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN