Evcil Hayvanlar Parkı çocukların neşesi oldu

Giriş Tarihi: 22.3.2013

Büyükşehir Belediyesi Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'ndaki hayvanları gören çocuklar, neşeli tavırlarıyla dikkat çekiyor

Sincan Evcil Hayvanlar Parkı, baharın gelmesiyle vatandaşların akınına uğruyor. Geniş alanı, sportif donatıları ve evcil hayvanlarıyla ilgi odağı olan parkı gezen çocuklar, büyük keyif yaşıyor. Yeşiliyle dikkat çeken mekanda çiçek açan ağaçlar güzel görüntü yaratıyor. Parka aileleriyle birlikte gelen çocuklar, kafesleri dışında güneşin tadını yavrularıyla birlikte çıkaran değişik türden çok sayıda evcil hayvanı bir arada görme fırsatı buluyor.

ANNELERİNİN PEŞİNDELER
'Ankara Keçileri'nin bulunduğu bölümde 45 gün önce dünyaya gelen 3 sevimli minik yavru çocukların neşe kaynağı oldu. Minik keçilerin annelerinin peşinden koşarak süt emmeleri, kendilerine özgü zıplama yetenekleri ve oyunlarını sergilemeleri renkli tablolar oluşturuyor. Parktaki beyaz ve alageyik ise büyük ilgi görüyor.

Büyük ilgi görüyor
Güney Amerika'nın dağ ve çayırlarında yaşayan koyuna benzeyen deve ile akraba olduğu söylenen lama, parkın ayrı bir özelliğini oluşturuyor. Afrika orijinli uçma özelliği bulunmayan, dünyanın her bölgesinde rahatlıkla yaşayabilme yeteneğine sahip deve kuşu, Sincan Evcil Hayvanlar Parkı'nın ev sahipleri arasında önemli bir yere sahip. Tavus Kuşları da parlak mavi yeşil renkleriyle göz kamaştırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Evcil Hayvanlar Parkı çocukların neşesi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN