Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmar Müdürlüğü'nün 28 yıllık arşivi dijital ortama aktarıldı

Yenimahalle Belediyesi, 30 bin dosyanın yer aldığı imar arşivini dijital ortama aktardı. İşlemler daha hızlı şekilde yapılabilecek

Giriş Tarihi: 22.3.2013
Evraklarla dolu Yenimahalle Belediyesi İmar Müdürlüğü, 30 bin dosyayı dijital ortama aktardı. Yapılan çalışmayla belediye arşivini tahrip olmaktan kurtardıklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, çalışmaları yerinde inceledi. İçerisinde dosya, ruhsat evrakları, projeler, kurum yazıları ve hak edişlere ilişkin belgelerin bulunduğu dosyalar, tahrip olmaktan kurtuldu. 140 kişilik ekip dosyaların nem, yangından zarar görmemesi için de her türlü önlemi aldı.

BİR DAKİKADA BULUNACAK

Fethi Yaşar, 1.5 milyon liraya mal olan çalışmayla Yenimahalle'nin kimliğini sağlam tutmayı amaçladıklarını belirtti. 1984'den bu yana İmar Müdürlüğü arşivinin hiçbir düzenleme görmediğini anımsatan Yaşar, "Bütün dosyaları hizmet binasının alt katındaki yeni arşiv odasına taşıdık. Dosyalar elden geçiriliyor, zarflar yenileniyor ve numaralar veriliyor. Yapılan çalışma sonunda yıllanmış dosyalar bile bir dakika içerisinde bulunabilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmar Müdürlüğü'nün 28 yıllık arşivi dijital ortama aktarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN