Ekmek israfı zarar ettiriyor

Keçiören Belediyesi ekmek israfını önlemek için "İsraf Etme, İnsaf Et" kampanyası düzenledi. Çöpe atılan ekmeklerin değeri yeniden anlaşıldı

Giriş Tarihi: 23.3.2013
İsraf Etme, İnsaf Et kampanyasıyla çöpe atılan ekmekleri gündeme getiren Keçiören Belediyesi, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in katıldığı açılış programıyla ekmek israfına dikkat çekti. Bakan Eker, etkinliğin gerçekleştirildiği Yunus Emre Kültür Merkezi'ne gelişinde öğrenciler tarafından "israf etme, insaf et" sloganlarıyla karşılandı.

"EN KIYME TLİ Sİ BUĞDAY"
Açılış etkinliğinde konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Ankara'daki ilk etkinliği Keçiören Belediyesi'nin düzenlediğini ifade ederek, ilçe yönetimini ve sakinlerini kutladı. İnsanların temel besin maddesi olarak mısır, pirinç ve buğdayı kullandığını belirten Eker, bunların arasında en kıymetli besin maddesinin buğday olduğunu söyledi.

"AYAĞI MIZA KU RŞUN SIKIY ORUZ"
Bakan Eker, "Bu nimete yeteri kadar sahip çıkıyor muyuz? Keçiören'de her gün 1.5 ton ekmek çöpe atılıyor. Türkiye'de yılda 2 milyar ekmek çöpe atılıyor. Kendi ayağımıza kurşun sıkıyoruz" dedi. Ekmek israfı konusunda kampanyayla bilinç oluşturmaya çalıştıklarını dile getiren Eker, ekmek israfının yarattığı zararın yıllık 1.5 milyar lirayı bulduğunu belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekmek israfı zarar ettiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN