Gecekondu sahipleri konut sevinci yaşıyor

Kusunlar'da inşa edilen 1374 konuttan Büyükşehir Belediyesi ile sözleşme imzalayan 839 belgesiz gecekondu sahibinin konutları yarın törenle verilecek

Giriş Tarihi: 24.3.2013
Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında bulunan ancak belgesi olmadığı için hak sahibi olmayan gecekondu sahibi vatandaşlar, evlerine kavuşuyor. Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent'in farklı bölgelerinde gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projelerinde belgesi olmayan vatandaşlar için üretilen 1374 konuttan ilk aşamada 839'u yarın düzenlenecek kura töreniyle sahiplerine teslim edilecek.

MAĞDUR OLM AYACAKL AR

TOKİ ve Büyükşehir Belediyesi arasında imzalanan protokol çerçevesinde Mamak Kusunlar'da ucuz konutlar üretildiğini belirten yetkililer, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında tapusu ve tapu tahsis belgesi bulunmayan gecekondu sahibi vatandaşların mağdur olmaması için 1374 adet konutun inşasını gerçekleştirdiklerini kaydetti. Yetkililer, "İnşaatı tamamlanan 1374 konuttan belediye ile ilk aşamada sözleşme imzalayan 839 vatandaşa konutları teslim edilecek. Geri kalan 535 konut da sözleşme imzalanmaya devam eden vatandaşlara verilecek" dedi.

15 yıl vade yapılacak
Yetkililer, ödemeler ve konutların özellikleri ile ilgili şu bilgileri verdi: "Bu imkandan yararlanan vatandaşlar ödemelerine konutlarını teslim aldıktan sonra başlayacak Teslim edilen konutların satış bedelleri 39.652 TL ile 55.246 TL arasında olup, ödemeler 180 ay (15 yıl) vadeli olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gecekondu sahipleri konut sevinci yaşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN