HOY-TUR baharı karşılıyor

Çankaya Belediyesi'nin yurtiçi ve yurtdışında sayısız başarılar elde eden HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu 'Bahar' adını verdiği gösterisiyle baharı karşılamaya hazırlanıyor

Giriş Tarihi: 24.3.2013
Türkiye'nin folklorik değerlerini gün ışığına çıkarıp yaymak ve yaşatmak amacıyla kurulan ve dünyada halk dansları konusunda saygın bir yer edinen Çankaya Belediyesi HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu, farklı yörelerden oluşturdukları gösteri ile bahara "merhaba" diyecek. Uluslararası etkinliklerde Amerika, Almanya, Yunanistan, Danimarka, Çin, Cezayir, Japonya, İspanya, İtalya, Hırvatistan, Polonya, Romanya, Avustralya, Gürcistan gibi çok sayıda gösteri yapan HOY-TUR, 5 Dünya Birinciliği ve 9 Türkiye Birinciliği ile Çankaya Belediyesi'ne övünç yaşatıyor.
"GURUR DUYUYORUZ"

Türk halk dansları kültürünü dünyaya tanıtmakta önemli bir rol üstlenen ve bunu başarıyla yerine getiren HOY-TUR Halk Dansları Topluluğu'nun, 7'den 70'e hemen hemen her yaş grubuna katılım imkanı sağladığını belirten Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, "Halk kültürümüze sahip çıkan çalışmalar yapıyoruz. Dans topluluğumuz ile gurur duyuyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HOY-TUR baharı karşılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN