Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engellilerden örnek kan bağışı

Türk Kızılayı Derneği Kan Merkezi'ne gelen 200 kişilik engelli grubu toplumda farkındalık yaratmak için kan bağışında bulundu

Giriş Tarihi: 29.3.2013

Kan bağışlarının azaldığı bugünlerde engelliler, topluma örnek oldu. 200 kişilik bir grup, kan bağışlarına dikkat çekmek için Türk Kızılayı Derneği Kan Merkezi'nde bir araya geldi. Sağlık durumu iyi olan birçok engelli, farkındalık yaratmak için harekete geçti. Türk Kızılayı Derneği Başkanı Ahmet Lütfi Akardan, kan bağışının önemine dikkat çekerek, "Bu ayrıca çok büyük bir sevap" dedi.

ŞİFA BULDULAR
Geçen yıl 1 milyon 469 bin ünite kan bağışı aldıklarını dile getiren Akardan, toplanan kanlarla 680 bin kişinin şifa bulmasını sağladıklarına dikkat çekti. Türk Kızılayı Derneği Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu da engellilerle birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Etkinliğe Hizmet İş Sendikası, Türkiye Sakatlar Konfederasyonu, Hak İş Konfederasyonu Engelliler Komitesi ve Hizmet İş Sendikası Genel Merkezi Gençlik Komitesi destek verdi.

"HER YIL YAPILACAK"
Hak İş Konfederasyonu Engelliler Komitesi Başkanı Hanifi Karadağ, engellilerin her zaman alan el olarak görüldüğünü belirterek, "Bu kez almaya değil vermeye geldik. Kan bağışı konusunda farkındalığın arttırılması için biz de bir şeyler yapmak istedik. Bu etkinliği geleneksel hale getirip, her yıl gerçekleştirmeyi hedefliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engellilerden örnek kan bağışı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN