Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şengül Hamamı'na 564 bin TL'lik fatura

Başkent'in en ünlü hamamlarından Şengül Hamamı susuz kaldı. ASKİ ekipleri 564 bin TL'lik su faturasını ödemeyen hamamın suyunu kesti

Geçmişi 600 yıl öncesine dayanan Merkez Şengül Hamamı'nda yaklaşık 600 bin lira olan su faturası şoku yaşanıyor. Dün sabah hamama giden ASKİ ekipleri, geçmiş dönemlere ait 564 bin 280 TL'lik su faturasını ödemeyen işletmenin suyunu kesti. Su sayaçlarını sökmek isteyen ASKİ ekipleri hamam işletmecilerinin tepkisiyle karşılaştı. Ellerindeki mahkeme kararını gösteren işletmeciler, hamam suyunu kestirmemek için uzun uğraş verdi. Saatler süren tartışmanın ardından tarihi hamamın su sayaçları söküldü.

İKAZ EDİLDİ
Merkez Şengül Hamamı'nın şebeke suyunu yasal olmayan yollarla kullandığını söyleyen ASKİ Sayaç Sökme Takma Müdürü Nevzat Kabakçı, "Bu kişiler suyu yasal olmayan yollarla kullanıyor. 2012 ve 2013'te 5 kez kapatma yoluna gittik. Ancak her seferinde hamam çalışanlarının filli mukavemetleri sebebiyle sularını kapatamadık. Bugün güvenlik güçlerinin yardımıyla sayaçları söktük" dedi.

YASALARI ÇİĞNİYORLAR
ASKİ yetkililerinin hamamın suyunu keserek suç işlediklerini söyleyen Hamam İşletmecisi Hayrettin Aslan ise "Elimizde mahkeme kararı var. Bu insanlar bu kararı çiğneyerek suyumuzu kesti. Bu hamamın yüzyıllardır kendi suyu yani kadim suyu var. ASKİ bizim kadim suyumuzu şebeke suyuna bağlayarak bize su faturası gönderiyor. Elimizde bu suyun eskisi gibi kullanılmasına yönelik mahkeme kararı var. Burada bu kararı hiçe sayarak suyumuzu kesmeye gelen bütün çalışanlar için yasal işlem başlatacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şengül Hamamı'na 564 bin TL'lik fatura
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN